Hannu Saastamoinen, dyrektor generalny Swegon Group, powiedział: „Wielka Brytania jako drugi co do wielkości rynek wentylacji w Europie od dawna jest priorytetem dla Swegon, a wcześniejsze udane przejęcia w Wielkiej Brytanii przyczyniły się również do ogólnego wzrostu i rentowności grupy. Przejęcie Waterloo Air Products daje nam wiodącą pozycję na rynku w zakresie kratek i nawiewników".

Firma Waterloo została założona w 1961 roku, a jej dziedzictwo produkcyjne trwa od ponad 100 lat, i zatrudnia 140 pracowników, z siedzibą główną i produkcją w Aylesford. Sprzedaż netto tego producenta w 2019 roku wyniosła 12 milionów funtów. Produkty obejmują wentylację, od kratek i nawiewników, po belki chłodzące, także z opcją VAV. 

Dyrektor zarządzający Waterloo, Russell Shenton, dodał: „Stanie się częścią Swegon Group zapewni nam dostęp do dodatkowych zasobów i umożliwi przyspieszenie naszego rozwoju. Nasza oferta produktów stanowi idealne uzupełnienie ogólnej oferty Swegon i pozwoli obu firmom się rozwijać i rozwijać”.

Ron Edmondson, były dyrektor, przemawiając w imieniu byłych właścicieli firmy, dodał: „Cieszymy się, że Waterloo znalazło najlepsze możliwe rozwiązanie do dalszego rozwoju i, że klienci i pracownicy są w bezpiecznych rękach”.