W wydarzeniu weźmie udział blisko 30 tys. delegatów z całego świata, w tym szefowie rządów oraz ministrowie odpowiedzialni za kwestie środowiska i klimatu.

W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. Pakiet wdrażający umożliwi realizację Porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

Tegoroczny szczyt klimatyczny COP24 odbędzie się w Katowicach na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w dniach 3-14 grudnia 2018 r.

18 września br. na terenie MCK odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra środowiska Henryka Kowalczyka, wiceprezydenta Katowic Mariusza Skiby oraz wiceprezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasza Kobierskiego.

- Do szczytu klimatycznego pozostało niespełna trzy miesiące. Przed nami jeszcze wiele pracy, jednak mogę zapewnić, że prace nad odpowiednim zapleczem logistyczno-infrastrukturalnym zmierzają we właściwym kierunku – powiedział minister środowiska.

- COP24 to wielkie wyzwanie pod względem logistycznym. Bardzo się cieszę, że osoby odpowiedzialne za organizację szczytu posiadają duże doświadczenie w organizowaniu wydarzeń na międzynarodową skalę – wspomniał minister Henryk Kowalczyk.

Źródło: Ministerstwo Środowiska RP