Targi INSTALACJE  - biznes w makro skali

Biznes w makro skali – tak można określić możliwości, jakie czekają na profesjonalistów w dniach 23-26.04.2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tak rozbudowany blok wydarzeń to okazja do spotkań twarzą w twarz z potencjalnymi partnerami biznesowymi z rynku polskiego i zagranicznego.

W ramach wydarzeń targowych w Poznaniu odbędą się:

• SECUREX: JESTEM INTELIGENTNY - Inteligentny Budynek, Securex BeIn, Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, Drone Zone, Smart City;
• SAWO: m.in. Konferencje Państwowej Inspekcji Pracy oraz Promotora BHP, zawody piłki sikawkowej – Hydroball, pokazy z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, obecność Fire Girls;
• INSTALACJE: IV Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacj, Klub Instalatora na INSTALACJACH, Standardy jutra w technice grzewczej– konferencja PORT PC, Mistrzostwa Polski Instalatorów, MOC HYBRYDY na Targach Instalacje oraz Nowość-Łazienka PRO;
• GreenPOWER & EXPOPOWER: ENEA Operator dla profesjonalistów i młodzieży; Strefa E-mobility, Konferecje "Budowa Elektrowni Jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem”; „Bezpieczeństwo i energooszczędność w oświetleniu”, „Energooszczędne napędy elektryczne w przemyśle”; „Forum Innowacyjnej Energetyki #EnergInn1.0”.

 

Finał Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI)

Podczas targów INSTALACJE w Poznaniu finaliści MPI walczyć będą o nagrodę główną – nowiutki samochód dostawczy Citroen Berlingo.

Rok 2017 to wyjazdowe Instalacje on Tour – eliminacje do odbywających się podczas Targów Mistrzostw. Tegoroczny tour odwiedził 15-ście polskich miast w tym m.in. Warszawę, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź i Olsztyn. Łącznie wzięło w nim udział ponad 1000 instalatorów.
Komu nie udało się wziąć udziału w eliminacjach wyjazdowych, będzie miał szansę podczas targów, 23 i 24 kwietnia odbędą się dodatkowe eliminacje. Tak by każdy instalator miał szansę spróbować swoich sił i porównać umiejętności z kolegami po fachu.
Wielki finał odbędzie się 25 kwietnia, natomiast 26 kwietnia odwiedzający Targi będą mogli zobaczyć zmagania przyszłych profesjonalistów w finale dla szkół.
Zgodnie z regulaminem instalatorzy będą mieli do wykonania, kilkanaście czynności konkursowych na przygotowanym modelu instalacji. 

 

Łazienka PRO

to NOWE wydarzenie na targach INSTALACJE! Cykl spotkań dla profesjonalistów z branży łazienkowej: producentów, właścicieli firm handlowych, architektów, wykonawców oraz projektantów instalacji. Każdy dzień będzie dedykowany wybranej grupie zawodowej. Każdego dnia 2-3 godziny wykładów, prezentacji, czy rozmów będą zaaranżowane w taki sposób, by w krótkim czasie dostarczyć gościom przydatnej dawki wiedzy i umiejętności.

 

IV Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji

Konferencja branży urządzeń grzewczych odbędzie się już po raz czwarty. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych zaprasza do udziału w spotkaniu osób biorących aktywny udział w rozwoju rynku instalacyjno-grzewczego. Współorganizatorami imprezy jest Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI, przy wsparciu organizacyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Partnerami merytorycznymi imprezy są także Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC i Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji SGGiK.
Jest to pierwsza od wielu lat wspólna konferencja branży instalacyjno-grzewczej, która jest doskonałą okazją do spotkania dla wszystkich uczestników rynku i ekspertów.

Konferencja Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

Konferencja pt. „Obowiązujące wymagania stawiane urządzeniom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym. Wspomaganie projektowania programem BIM" odbędzie się 25.04.2018r godz. 11.00 w pawilonie nr 10 MTP.

Organizatorami wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firma ADRO, a partnerami firmy: AFRISO, BROTJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT. Partnerem wspierającym: Lechma, Snicers worwear, i Citroen. Narzędzia dostarcza Topex Group

 

Poznaj z nami MOC HYBRYDY!

Specjalne warsztaty GlobEnergia. Firmy wykonawcze będą miały okazję rozbudować swoje portfolio o dodatkowe umiejętności, a inwestorzy poznać możliwości, jakie stwarza technologia fotowoltaiczna i pompy ciepła! MOC HYBRYDY redakcji GLOBEnergia to energetyzujące spotkanie w postaci warsztatów oraz prezentacji. Specjaliści z branży techniki grzewczej i fotowoltaicznej wytłumaczą jak wykorzystać potencjał tkwiący w net meteringu. Porozmawiają jak technicznie połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Wyjaśnią na czym polega system SG Ready i jak inteligentna sieć może współpracować z pompami ciepła! W programie również sporo informacji o hałasie w instalacji z pompą ciepła powietrze/woda. Przeanalizujemy wspólnie, co mówi prawo, a co pokazują testy i badania. Sporo uwagi poświęcimy też ustawie F-gazowej. 

Szczegółowy program dostępny na www.globenergia.pl/wydarzenia/mochybrydy/

 

Standardy jutra w technice grzewczej – konferencja PORT PC

Na targach Instalacje 2018 w dniu 24 kwietnia 2018 r. odbędzie się Konferencja PORT PC pod tytułem ”Standardy jutra w technice grzewczej”, prowadzona przez czołowych specjalistów branży pomp ciepła i równoważenia hydraulicznego. W ramach konferencji ukażą się nowe wytyczne branżowe PORTPC cz. 7 i cz. 8 skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących. Każdorazowo wydarzenie gromadzi blisko 30.000 profesjonalistów z 46 krajów. Oferuje przegląd nowości i premier rynkowych oraz trendów w rozwoju branży.

 

Nie tylko INSTALACJE

W tym samym czasie w Poznnaiu na terenie MTP odbywają się Targi zabezpieczeń Securex, bezpieczeństwa i higieny pracy Sawo, energii odnawialnej GreenPOWER i energetyczne Expopower. Już 23 kwietnia w Poznaniu odbędzie się wielkie spotkanie fachowców.

Do zobaczenia na Targach!