Nagrodzone produkty z zakresu wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa i pomp ciepła

Zawór Energy Valve™ firmy BELIMO Automation AG (Pawilon 5,  stoisko 93)
Zawór BELIMO Energy ValveTM jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę  światową.  Posiada  funkcje zaworu regulacyjnego, odcinającego, równoważącego z przepływem niezależnym od ciśnienia, pomiarem energii i regulacją ΔT Urządzenie jest  wyposażone w czujnik przepływu, czujniki temperatury wody na zasilaniu i powrocie, interfejs komunikacyjny, webserver. Umożliwia to  optymalizację ΔT wymienników ciepła/chłodu a tym samym oszczędność energii elektrycznej pobieranej przez pompy nawet do 50%.

DAIKIN INDUSTRIES Ltd., Fabryka Japonia zgłoszone przez DAIKIN AIRCONDITIONING (Pawilon 5A, stoisko 28)
Klimatyzator Ururu Sarara

Unikalne urządzenie tworzy doskonały komfort, o każdej porze roku. Posiada funkcje ogrzewania i chłodzenia, automatycznego czyszczenia filtra, czujnik ruchu, pilot bezprzewodowy. Wyjątkowa technologia w jednym systemie: nawilżanie, podczas grzania; osuszanie bez strat ciepła; wentylacja przy zamkniętych oknach; oczyszczanie powietrza oraz technologia "Flash Streamer", która usuwa spaliny, nieprzyjemne zapachy, kurz, pyłki, dym tytoniowy, zapachy kuchenne, obniża zawartość wirusów i pleśni.

Hybrydowa pompa ciepła DAIKIN ALTHERMA
Hybrydowa Pompa Ciepła Daikin Altherma łączy w sobie technologię pompy ciepła powietrze-woda z technologią skraplania gazu, szukając optymalnie najbardziej ekonomicznego trybu pracy. Osiąga najwyższe rezultaty wydajności grzewczej wyższe nawet do 35%, dzięki inteligentnemu porównaniu takich parametrów jak koszty energii (energia elektryczna, gaz), wydajność pompy ciepła i obciążenie. Wyjątkowe zalety to niskie koszty eksploatacji, zmniejszenie kosztów inwestycji, łatwa i szybka instalacja.

Hydronicpack 4.0 firmy Fluid Desk sp. z o.o.(Pawilon 5A, stoisko 24)
Hydronicpack 4.0 to moduł Fluid Desk Building Engineering Solutions (FDBES) – programu CAD do wspomagania projektowania instalacji grzewczych oraz instalacji wody lodowej i ciepła technologicznego na potrzeby wentylacji i klimatyzacji, z którego w codziennej pracy korzysta kilka tysięcy projektantów. Wraz z pozostałymi narzędziami: Ventpack, Project Explorer i SLD jest to jedno z najlepszych narzędzi 2D i 3D do projektowania systemów HVAC. Zestawienia materiałowe opracowane w trakcie projektowania mogą być wykorzystane do automatycznego sporządzenia ofert i / lub zamówień na komponenty i urządzenia dzięki internetowej aplikacji PartShelf24, która wspomaga obsługę handlową i relacje biznesowe uczestników branży instalacyjnej tj. producentów, wykonawców i projektantów. 

Wysokotemperaturowa pompa ciepła solanka/woda Dimplex SIH 90TU [90kW] firmy Glen Dimplex Deutschland GmbH (Pawilon 5, stoisko 73)
Wysokotemperaturowa pompa ciepła solanka/woda o temperaturze zasilania do 70°C, doskonale dopasowana do starszych budynków i obiektów zabytkowych, w których nie można przeprowadzić modernizacji instalacji grzewczej. Wyposażona w dwie sprężarki z możliwością redukcji mocy przy niepełnym obciążeniu. Istnieje możliwość przyłączenia dodatkowych źródeł ciepła, współpracy z urządzeniami wykorzystującymi OZE, podłączenia kilku obiegów grzewczych, przygotowywania c.w.u. i podgrzewania wody w basenie.

Typoszereg pomp TPE z silnikami SaVer Motors firmy GRUNDFOS A/S (Pawilon 5, stoisko 214)
Nowy typoszereg pomp obiegowych GRUNDFOS  TPE SaVer przeznaczony jest do instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych i wielu aplikacji przemysłowych. Cechą wyróżniającą pompy TPE SaVer jest elektronicznie sterowany, synchroniczny silnik z rotorem z neodymowym magnesem trwałym o sprawności energetycznej przewyższającej wymagania najwyższej  klasy sprawności- IE4. Pompy wyposażone zostały w zintegrowaną przetwornicę częstotliwości oraz moduł sterowniczy pozwalający pompie TPE SaVer adoptować  swoje osiągi do potrzeb instalacji.

Pompa ciepła EcoHeatPro firmy TWEETOP sp. z o.o. (Pawilon 5, stoisko 150)
EcoHeatPro firmy Tweetop jest powietrzną pompą służącą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Woda podgrzewana jest energią cieplną pozyskiwaną z wywiewanego z budynku powietrza wentylacyjnego. Konstrukcja i parametry pracy urządzenia są tak dobrane, aby maksymalnie wykorzystać usuwane wraz z powietrzem wentylacyjnym ciepło z wnętrza budynku. Pompa może współpracować równolegle z instalacją solarną lub kotłem grzewczym, optymalizując wykorzystanie energii cieplnej.

Nagrodzone produkty z pozostałych branż instalacyjnych:

  • Dwugazowy detektor typ GD - 8 firmy ALTER S.A. (Pawilon 6 A,  stoisko 15)
  • ALEC – niskoenergetyczny system grzewczy firmy ATAG (Pawilon 5, stoisko 15)
  • Gazowe kotły kondensacyjne ATAG XL70, XL105, XL140 (Pawilon 5, stoisko 15)
  • Kolektor hybrydowy E – PVT2,0 firmy Energetyka Solarna Ensol sp. z o.o. (Pawilon 5, stoisko 182)
  • System SIGMA – LI - Premium (Pawilon 5, stoisko 137)
  • Palnik na biomasę Pellas X Revo (Pawilon 5, stoisko 38)
  • REGULUS – system FRACTAL CANAL – modułowe ogrzewanie podłogowe kanałowe (Pawilon 5, stoisko 76)
  • WC KERAMAG 4U – miska ustępowa lejowa, wisząca typu Rimfree (Pawilon 6A, stoisko 5)
  • Kompensator mieszkowy do rur preizolowanych (Pawilon 5, stoisko 69)