Zainstaluj się w Poznaniu! Żyj, pracuj i działaj w bezpiecznym, inteligentnym i nowoczesnym otoczeniu!

Setki nowości produktowych i rozwiązań technologicznych prezentowanych przez blisko 1000 wystawców z całego świata będą swoistą odpowiedzią, wyznacznikiem zmian i trendów dla poszczególnych branż.

Tym samym przez cztery dni tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich staną się imponującym centrum technologii poprawiających jakość naszego życia w wielu obszarach.

Na tegoroczną ekspozycję, która wypełni niemal cały teren wystawienniczy, złożą się:
• Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE
• Targi Ciepła Systemowego TCS
• Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX
• Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO (9-11 kwietnia)
• Forum Technologii Cyfrowych POZNAŃ MEDIA EXPO

Stworzą razem najbardziej kompleksową platformę biznesowo-marketingową dla wszystkich firm działających w branży a liczne konferencje, wystawy, prezentacje, pokazy zbudują korzystny klimat
do nawiązywania kontaktów handlowych w międzynarodowym gronie.

 

INSTALACJE – ekologicznie, energooszczędnie, efektywnie

Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to jedyne w Polsce spotkanie, które tak kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń i technologii z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej, chłodniczej, a także techniki obiektowej i gazowniczej oraz szeroki wybór armatury sanitarnej.

Ciepło systemowe
W tym roku już po raz drugi do grona wydarzeń dołączą również Targi Ciepła Systemowego TCS, organizowane wspólnie z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, skierowane do branży ciepłowniczej, które doskonale uzupełnią i rozszerzą ofertę rozwiązań systemowych z zakresu zarządzania energią cieplną w budynkach i elementów składowych takich jak: kotły na paliwo stałe i gazowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne czy ogniwa fotowoltaiczne. Targom TCS towarzyszyć będzie dwudniowa konferencja techniczna, organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, która podejmie tematykę nowoczesnych, efektywnych i ekologicznych technologii w ciepłownictwie systemowym. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli kadry technicznej i eksploatacyjnej przedsiębiorstw ciepłowniczych, elektrociepłowni oraz ciepłowni.
9-10 kwietnia/ WTC

Bądź w centrum wydarzeń – konferencje, mistrzostwa, konkursy
Targi to nie tylko miejsce ekspozycji nowości rynkowych i nawiązywania efektywnych kontaktów biznesowych, to także arena wymiany myśli i doświadczeń, dyskusji na najbardziej aktualne tematy oraz konkursowych zmagań fachowców w swoim fachu.

IV edycja Mistrzostw Polski Instalatorów
Kto wygra IV Mistrzostwa Polski Instalatorów? Kto zdobędzie tytuł Mistrza Montażu? Czy padnie nowy rekord? Kto otrzyma Mercedesa Citan? Wszystko okaże się podczas Wielkiego Finału Mistrzostw Polski Instalatorów. Honor, prestiż, duma i Mercedes Citan – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Mistrza Montażu!
Rozpoczęty w 2013 roku projekt RoadShow, czyli poszukiwanie najlepszych instalatorów w Polsce, zaowocował ogromną liczbą tych uzdolnionych fachowców, którzy w Poznaniu będą walczyć o miano Mistrza Polski. Eliminacje wyłoniły blisko 100 instalatorów, którzy zmierzą się nie tylko z czasem, ale również dokładnością montażu! Podczas eliminacji w Poznaniu – 8 i 9 kwietnia - na uczestników czekają jeszcze 32 miejsca pozwalające na walkę o najwyższy tytuł i pobicie rekordowego czasu montażu – 1 minuta, 13 sekund i 60 setnych sekundy – czy ktoś odważy się zdetronizować Waldemara Jackowskiego, obecnego rekordzistę i Mistrza Polski?
Warto tutaj nadmienić, że pula nagród konkursu wynosi aż 100 tysięcy złotych, a nowy Mistrz Polski wyjedzie z targów Mercedesem Citan!
Finał konkursu wraz z galą wręczenia nagród zaplanowany jest na czwartek, 10 kwietnia.
Partnerami strategicznymi projektu są: Afriso, Brotje Heizung, Grundfos, Mercedes Benz, Rehau, Vogel&Noot oraz partnerem technicznym: Grupa Topex. 
Pawilon 5G

Zostań Młodym Mistrzem Montażu
11 kwietnia zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w Mistrzostwach Polski dla przyszłych Instalatorów. W konkursie mogą brać udział uczniowie kształcący się na kierunkach związanych
z tematyką instalacyjną.

Klub Instalatora
Wspólne przedsięwzięcie MTP i Grupy SBS, jednej z największych w Polsce grup handlowych skupiających branżę sanitarną. To wyjątkowa przestrzeń specjalna, znakomite miejsce spotkań, rozmów biznesowych oraz wymiany wiedzy na temat rynku instalacyjnego i dzielenia się doświadczeniami z pracy instalatora. Klub Instalatora to także miejsce rozrywki i integracji środowiska. Dla odwiedzających Klub Instalatora organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje.
Pawilon 4

Glob Pełen Energii
To trzy dni niekonwencjonalnych spotkań z odnawialnymi źródłami i poszanowaniem energii.
W specjalnie wybudowanej czaszy eksperci przybliżą zagadnienia związane z nowoczesną techniką grzewczą, fotowoltaiką, wentylacją oraz skojarzoną produkcją energii. Podczas spotkań nie zabraknie odniesień do aspektów praktycznych, omówienia typowych błędów instalacyjnych, pokazów sprzętu oraz omówienia technologii na konkretnych przykładach instalacyjnych. Całość uzupełniona będzie konkursami z nagrodami. Szukaj czerwonego globu w pawilonie 5A!
8-10 kwietnia/ Pawilon 5A

II Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych
Organizowana już po raz drugi przez Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych oraz Izbę Gospodarczą Gazownictwa, pierwszego dnia targów, Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych
ma na celu przekazanie najnowszych informacji dotyczących otoczenia prawnego, systemów wsparcia oraz najnowszych technologii w branży urządzeń grzewczych. Istniejący w Polsce silny potencjał należy wykorzystać w celu znalezienia nowych, konkurencyjnych rozwiązań prowadzących do wytwarzania, dystrybucji oraz efektywnego wykorzystywania ciepła i chłodu pochodzącego ze źródeł odnawialnych oraz zasilanych gazem ziemnym, oraz bardziej efektywnych rozwiązań opartych o dotychczas stosowane technologie. W centrum uwagi Konferencji znajdą się zarówno interesy i potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw działających na rynku instalacyjno - grzewczym, jak też producentów urządzeń obecnych na rynku polskim.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.
8 kwietnia, godz. 11.00/ Pawilon 15, 1F

Konferencja Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła: Wiedza daje przewagę. Rewolucja w technice grzewczej w 2015 roku. Czy jesteś na nią przygotowany?
Zakres wiedzy dotyczącej nowoczesnych systemów grzewczych jest w Polsce coraz większy. Wciąż jednak brakuje uporządkowanych informacji (wytycznych) na temat najnowszych, najszybciej rozwijających się technologii. Mimo intensywnych działań podejmowanych przez producentów, rozwiązania od lat z powodzeniem stosowane w wielu krajach Europy, są wprowadzane na polski rynek z pewnym oporem i opóźnieniem. Pompy ciepła są produktem, który pozwala na znaczne oszczędności eksploatacji. Warto więc doskonalić swoje umiejętności, dobrze przygotowując się do bezbłędnego ich dobierania i montowania.
Zaproszeni na konferencje instalatorzy i firmy wykonawcze będą mogli zapoznać się z nowymi narzędziami do doboru i kalkulacji będącymi wsparciem dla oczekiwanego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej "Prosument". Udział w wydarzeniu pozwoli dowiedzieć się więcej o wprowadzonym do Polski systemie szkoleń instalatorów pomp ciepła EUCERT. Nie zabraknie informacji na temat zmian w wymogach polskich i europejskich, które powodować będą rewolucję w technice grzewczej w najbliższych latach.
9 kwietnia, godz. 10.00/ Pawilon 15, 1G

Targi INSTALACYJNE dla inżynierów
Podczas targów INSTALACJE Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Politechnika Poznańska zapraszają na konferencje adresowaną przede wszystkim do inżynierów, poświęconą m.in. tematyce układów grzewczych o dużym udziale energii odnawialnej, centralom wentylacyjnym i klimatyzacyjnym oraz zasadom energooszczędnej eksploatacji układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
9 kwietnia, godz.11.00/ Pawilon 15, 0AB

Patronat branżowy:
Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych
Stowarzyszenie Polska Armatura Przemysłowa
Izba Gospodarcza Gazownictwa
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
Krajowe Forum Chłodnictwa.

Jestem Inteligentny
Ciekawie zapowiada się projekt Inteligentny Budynek, wspólny dla Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSPALACJE i Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX. W dobie astronomicznie szybkiego rozwoju technologii, gdzie zarządzanie całym domem, a nawet budynkiem, odbywa się za pomocą jednego, bezprzewodowego urządzenia, przed instalatorami stawiane są nowe wyzwania. Odpowiednie przygotowanie instalacji i zastosowanie doskonale dobranych do konkretnego projektu urządzeń i elementów w znaczny sposób wpływa na maksymalizację funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, jednocześnie minimalizując koszty eksploatacji i modernizacji oraz emisji szkodliwych zanieczyszczeń. Wszystkie oferowane przez wystawców produkty, które znajdują zastosowanie w zintegrowanych systemach zarządzania zostaną oznaczone hasłem Jestem Inteligentny – Inteligentny Budynek, ułatwiając zwiedzającym nie tylko znalezienie tych produktów, ale również zasięgnięcia szerszej informacji na ich temat u wystawców targów.

 

Securex – najbezpieczniejsza droga do sukcesu


Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX to największe spotkanie branży w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wystawcy z Polski, Europy i ze świata prezentują nowości produktowe i systemowe z zakresu m.in. monitoringu wizyjnego, sygnalizacji alarmu pożarowego, mechanicznych systemów zabezpieczeń, urządzeń i systemów kontroli dostępu, włamań, napadu i innych zagrożeń, systemów ochrony danych, zabezpieczenia transportu.

Zabezpiecz sobie czas na konferencje, szkolenia i pokazy
Sesja Ekspercka GIODO
Minister Andrzej Lewiński, Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wygłosi wykład pt. „Ochrona danych osobowych w działalności podmiotów gospodarczych. Stan obecny i perspektywy”.
8 kwietnia/godz. 15-17/paw. 7/antresola/sala 1F

Cyberprzestępcy – czy można się przed nimi bronić?
Seminarium i szkolenie dla instalatorów, specjalistów IT i kierowników działów IT z zakresu bezpieczeństwa opartego o sieci IP i ochrony zasobów IT w organizacji. To przegląd najważniejszych zagrożeń bezpieczeństwa systemów znajdujących zastosowanie między innymi w inteligentnych budynkach, a także analiza czynnika ludzkiego, polityki i procedury bezpieczeństwa.
Seminarium „Bezpieczeństwo systemów kontroli dostępu opartych o sieci IP”
9 i 10 kwietnia/ godz. 11-12, paw. 7/antresola/sala 1B

Szkolenie „Wybrane zagrożenia bezpieczeństwa IT dla infrastruktury organizacji oraz metody przeciwdziałania”
9 i 10 kwietnia/ godz. 13-16, paw. 7/antresola/sala 1B

3S Service, Safety and Security
Konferencja o kierunkach rozwoju zabezpieczenia imprez masowych. Skierowana do przedstawicieli administracji publicznej, policji, straży pożarnej, służb ratowniczych i medycznych, klubów sportowych oraz agencji ochrony. Prezentacja obejmie m.in. wyniki badań z obszaru inżynierii bezpieczeństwa, innowacyjne rozwiązania z zakresu kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego i sygnalizacji zagrożeń, osiągnięcia IT, biometrii, rozwiązania ewakuacyjne, dobre praktyki.
9 kwietnia/godz. 11-14, paw. 7/antresola/sala 1CD

Mistrzostwa na żywo
Finał IV Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych odbędzie się w Parku Mistrzostw - specjalnej otwartej przestrzeni, w której publiczność będzie mogła na żywo obserwować występujących finalistów podczas ich zmagań w praktyce instalatorskiej z wykorzystaniem systemów alarmowych i oprzyrządowania technicznego. Mistrzostwa promują sposoby, techniki i urządzenia służące podniesieniu poziomu bezpieczeństwa osób i mienia, doświadczenia i umiejętności w zakresie technik instalatorskich. Podczas Mistrzostw wyłonione zostaną trzy mistrzowskie zespoły, które przez rok będą dzierżyły tytuły zwycięzców.
10 kwietnia/ godz. 11-16/ paw. 8A/stoisko 55/przestrzeń specjalna

Wspólne działania formacji mundurowych
Konferencja pt. „Realizacja uprawnień i obowiązków przez straże miejskie i gminne w kontekście współpracy z innymi formacjami mundurowymi” podejmuje temat dobrych praktyk wpływających
na efektywne wykorzystanie danych płynących z obserwacji i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych. Konferencja ma na celu stworzenie platformy wymiany poglądów na temat roli instytucji straży miejskich i gminnych oraz wymiany doświadczeń i opinii dotyczących dalszego rozwoju formacji i jej współpracy ze służbami mundurowymi.
9 kwietnia/godz. 11-14/paw. 7/antresola/sala 1EF

Punkt konsultacyjny
Dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony informacji przygotowano punkt konsultacyjny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie można zasięgnąć konsultacji i porady w zakresie ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych.
8, 9, 10 kwietnia/godz. 10-17/11 kwietnia/godz. 10-14/paw. 7/stoisko 14

Patronat Honorowy:
Komendant Główny Policji
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Patronat Branżowy:
Polska Izba Systemów Alarmowych
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM
Polska Izba Ochrony
Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych

 

SAWO– największe targi branży bhp w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej


9-11 kwietnia
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa raz na dwa lata przyciągają wiodące polskie przedsiębiorstwa i uznanych w Europie producentów i dystrybutorów światowych marek. Tegoroczna edycja zgromadzi wystawców z 22 państw, którzy zaprezentują przekrojową i obfitującą w nowości ofertę. Wyróżnikiem targów SAWO jest ich wymiar edukacyjny. Bogaty program konferencji, dyskusji panelowych i specjalistycznych pokazów został przygotowany przez patronów i partnerów targów - instytucje i urzędy państwowe, instytuty naukowe, stowarzyszenia oraz prasę branżową.

Ograniczanie zagrożeń zawodowych w transporcie
Państwowa Inspekcja Pracy zaprasza na I Konferencję Panelową Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Zagrożeń Zawodowych 2013-2020 promującą przyjazne miejsca pracy. Zostanie zaprezentowanych ponad 15 referatów dotyczących bezpieczeństwa i przeciwdziałania zagrożeniom wypadkowym i chorobowym w transporcie. Konferencja dedykowana jest osobom kierującym pracownikami i reprezentującym pracodawców, pracowników służb bhp, lekarzom medycyny pracy, przedstawicielom urzędów związanych z nadzorem nad warunkami pracy.
9 kwietnia/godz. 10-13/paw. 14/sale 2.1, 3A, 3B, 3C

Po konferencji odbędzie się pokaz bezpiecznej eksploatacji wózków widłowych:
godz. 13.30-14.00/stoisko 1A/paw. 3A;
Pokazy będą kontynuowane w dniach 10-11 kwietnia, godz. 11.00, 13.00, 14.00

Kultura Bezpieczeństwa Pracy w zapobieganiu ryzyka to temat konferencji, którą wraz z partnerami, m.in. Instytutem Medycyny Pracy im. Prof. J.Nofera, organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP.
9 kwietnia/godz. 12-16/Hol Wschodni/Sala Zielona

Stres w pracy? – Nie, dziękuję!
Konferencja przygotowana przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy jest zapowiedzią rozpoczynającej się w tym roku kolejnej edycji kampanii Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy z cyklu „ Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” na lata 2014-2015.
W programie między innymi wprowadzenie do tematyki kampanii oraz metod identyfikacji i oceny zagrożeń psychospołecznych w środowisku pracy, w szczególności stresu i lobbingu. Zaprezentowane zostaną praktyczne metody zarządzania stresem oraz stosowane prze firmy praktyki antystresowe, w tym sposoby wsparcia psychologicznego dla pracowników w okresie restrukturyzacji przedsiębiorstwa.
10 kwietnia/godz. 11-14/Hol Wschodni/Sala Zielona

Konsultacje członków sieci ekspertów ds. BHP certyfikowanych przez CIOP-PIB
Zwiedzający targi SAWO będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów na tematy związane z problematyką bezpieczeństwa i higieny pracy. Sieć ekspertów została powołana przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – PIB w 2004 r. Podstawowym celem jej działalności jest obsługa małych i średnich przedsiębiorstw w obszarze bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, popularyzacja najnowszych rozwiązań i wiedzy oraz podnoszenie poziomu kultury bezpieczeństwa w Polsce.
Paw. 3/stoisko 6

I Międzynarodowy Kongres Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy
Podzielony na dwa bloki kongres obejmie takie tematy, jak mechanizmy psychologiczne powstawania zachowań anomijnych w miejscu pracy, śmierć w handlu detalicznym, wypadki na polskich budowach, czynnik ludzki w wypadkach rejestrowanych w Austrii, odszkodowania i renty inwalidzkie, zarządzanie oparte na Behavioral Based System, ograniczanie i eliminacja wypadków w dużej firmie, prewencja wypadków w branży paliwowej i chemicznej, prewencja – efektywność działań na rzecz edukacji pracowników na przykładzie rynku niemieckiego.
10 kwietnia/godz. 11-17.30/paw. 15/Sala Ziemi

Akademia Safety Managera
W ramach debiutującej na SAWO Akademii Safety Managera odbędą się 3 bloki konferencji: „Postawa i motywacje”, „Praktyczne rozwiązania” oraz „Partnerstwo i rozmowa”. Dodatkowo będzie możliwość zapoznania się z dobrymi praktykami w nieszablonowym ujęciu: w postaci sesji plakatowej, którą tworzy kilkadziesiąt plakatów prezentujących Dobre Praktyki w dużych polskich przedsiębiorstwach. W trakcie sesji plakatowej będzie możliwość spotkania się z managerami promującymi współczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa pracy, prawne i związane z wdrażaniem systemów zarządzania bezpieczeństwem lub programów aktywizujących.
9-11 kwietnia/godz. 11-16/paw. 3/sala konferencyjna

Konferencja techniczna „Badanie przyczyn i skutków pożarów w zakresie wymagań techniczno-budowlanych”
Podczas konferencji poruszane będą zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej problematyki dochodzeń pożarowych w odniesieniu do case study zdarzeń, w których przyczyną powstania
i rozprzestrzeniania się pożaru były nieprawidłowości techniczno-budowlane. Referaty prezentować będą pracownicy naukowi. Konferencja kierowana jest do przedstawicieli producentów zabezpieczeń przeciwpożarowych, strażaków zajmujących się zagadnieniami kontrolno-rozpoznawczymi i operacyjnymi, biegłych sądowych dziedzin związanych z ustalaniem przyczyn powstawania pożarów, przedstawicieli jednostek naukowych, studentów uczelni technicznych, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż., policjantów wydziałów dochodzeniowo-śledczych i pionów techniki kryminalistycznej oraz wszystkich właścicieli i zarządców nieruchomości mieszkalnych i produkcyjno-magazynowych.
10 kwietnia/godz. 10.30-14.30/paw. 15/sala 1A


Strażackie manewry ratownictwa medycznego
Manewry będą nawiązywać do formuły „World Rescue Challenge”. Wezmą w nich udział czteroosobowe zastępy reprezentujące Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z województwa wielkopolskiego wraz z Koordynatorami Ratownictwa Medycznego poziomu powiatowego w charakterze obserwatorów.
Zastępy przystąpią do pozorowanych zadań z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zorganizowanych w pawilonie 3A. Na każdym stanowisku pozoracji znajdować się będą instruktorzy – ratownicy medyczni, oraz pozoranci. Rola instruktora polegać będzie na kontrolowaniu prawidłowości postępowania oraz udzielaniu wskazówek i omawianiu ewentualnych błędów. Strażacy w „umundurowaniu bojowym” posługiwać się będą zestawem PSP R-1 i R-2. Organizatorzy przygotowali punkty z rozmaitymi zdarzeniami od oparzeń i złamań po skomplikowane uszkodzenia ciała, kiedy np. w brzuch poszkodowanego wbił się głęboko stalowy pręt, doszło do poparzenia, porażenia prądem, zatrzymania akcji serca, czy zatrucia tlenkiem węgla lub inną substancją chemiczną. Chcąc zapoznać się ze zmaganiami strażaków, należy podążyć „szlakiem” ich zadań i przy tej okazji zaobserwować jak udzielać pierwszej pomocy. W manewrach uczestniczyć będą również niemieccy strażacy z Hanoweru.


Niemieccy strażacy na targach SAWO
Jedną z atrakcji targów SAWO będą rozwiązania techniczno-organizacyjne w obszarze ratownictwa medycznego prezentowane przez strażaków z Zawodowej Straży Pożarnej w Hanowerze. Zagadnienie jest ciekawe, gdyż w Hanowerze istnieje tylko jedna służba ratownicza, która jest odpowiedzialna za przyjmowanie i obsługę wszystkich zgłoszeń ratunkowych oraz za likwidację wszelkiego rodzaju zagrożeń, a także za obsługę karetek pogotowia. Po raz pierwszy w Polsce zostanie pokazany szpital na kółkach - zbudowany na bazie autobusu specjalistyczny pojazd ratowniczy do obsługi wypadków masowych.

Patronat Honorowy:
Minister Pracy i Polityki Społecznej
Główny Inspektor Pracy
Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej


Poznań Media Expo - forum technologii cyfrowych

Poznań Media Expo to wyjątkowe w swojej skali wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez sektora mediów elektronicznych w Polsce. Stanowi ono doskonałą okazję
do popularyzacji zalet i nowych możliwości telewizji i radiofonii cyfrowej oraz prezentacji planów jej rozwoju. W tym roku udało się zgromadzić czołowych przedstawicieli branży radiowej i telewizyjnej, nie tylko z kraju ale również zagranicy, dzięki czemu będzie można skonfrontować różne stanowiska i doświadczenia. W ciągu czterech dni wydarzenia odbędą się dwie konferencje tematyczne, warsztaty, a także swoje miejsce będzie miała ekspozycja wystawców branży elektronicznej. W dniach od 8 do 11 kwietnia 2014 roku, organizatorzy przekonają wszystkich sceptyków, że cyfryzacja to jedyny słuszny kierunek rozwoju mediów elektronicznych w Polsce.
Pierwszy dzień konferencji: 09 kwietnia 2014 r., to telewizja cyfrowa od A do Z. Zaproszeni znamienici goście opowiedzą o szansach związanych z dywidendą cyfrową i nowych formatach nadawania.

Drugi dzień konferencji: 10 kwietnia 2014 r., poświęcony zostanie radiu cyfrowemu, a przyświecać mu będzie hasło „Radio cyfrowe – więcej niż radio”.
9 - 10 kwietnia/godz. 9-17.30/paw. 15/poziom 1

Nowoczesne instalacje teletechniczne nie takie straszne jak je malują.
Konferencja i warsztaty poświęcone nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w rok po wejściu przepisów w życie. Współautorami nowelizacji są członkowie i eksperci Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej (PIRC), którzy m.in. opracowali sposób rozwiązania problemu wielu indywidualnych anten satelitarnych. Mimo, że od przyjęcia rozporządzenia minęło już wiele miesięcy, coraz częściej pojawiają się głosy o zbyt małej świadomości zarówno projektantów i deweloperów, jak i instalatorów oraz operatorów telekomunikacyjnych, w kwestii wdrożenia nowych przepisów. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom PIRC przygotowała spotkanie, które poprowadzone zostanie przez ekspertów PIRC, współautorów nowych przepisów. Wydarzenie podzielone zostanie na dwie części: konferencję poświęconą teoretycznym aspektom nowelizacji rozporządzenia oraz warsztaty, podczas których zaprezentowane i omówione zostaną poszczególne elementy instalacji teletechnicznych. Eksperci Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej odpowiedzą również na pytania dotyczące prawnych oraz praktycznych zagadnień, które pojawiły się na przestrzeni roku funkcjonowania nowych przepisów.
10 kwietnia/godz. 11.00/pawilon 15/poziom 1/sala G


Wystawa sprzętu, czyli przegląd najnowszych technologii
Poznań Media Expo, obok dyskusji merytorycznej, to przede wszystkim wystawa sprzętu urządzeń do odbioru naziemnej telewizji Cyfrowej w standardzie DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial) a także DVB-S (Digital Video Broadcasting – Satellite) oraz rozwiązań CATV (Cable TV -sieci odbioru i nadawania sygnałów radiowo-telewizyjnych w sąsiadujących ze sobą budynkach mieszkalnych). Nie zabraknie ekspozycji nowoczesnych rozwiązań wykorzystujących sieć Internet, a także cyfrowych radioodbiorników. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do instalatorów oraz firm i użytkowników zajmujących się techniką telewizyjną. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele takich firm i instytucji jak: Comsat, Corab, Diomar, Ferguson, Komax, Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej, Polskie Radio S.A., Telewizja Polska S.A.
8-11 kwietnia/godz. 9.00 – 17.00/pawilon 8A

Współorganizator:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Patronat Honorowy:
Urząd Komunikacji Elektronicznej
Miasto Poznań

Patronat branżowy:
Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej
WorldDMB
DigiTag
Zipser

 

STREFA MISTRZÓW


W trakcie trwania targów zobaczyć będzie można produkty, które otrzymały prestiżową nagrodę Złotego Medalu MTP. Nagrodzone produkty zostaną zaprezentowane na ekskluzywnym stoisku – tak zwanej Strefie Mistrzów – podczas dni targowych. Wszyscy zainteresowani konkursem będą mogli oddać swój głos w konkursie o Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów.

INSTALACJE: 


Dwugazowy detektor typ GD - 8
ALTER S.A., Tarnowo Podgórne
Pawilon 6A, stoisko 15

Zawór Energy Valve™
BELIMO Automation AG, Szwajcaria
Zgłaszający: BELIMO Siłowniki S.A., Warszawa
Pawilon 5, stoisko 93


DAIKIN URURU SARARA
DAIKIN INDUSTRIES Ltd., Fabryka Japonia
Zgłaszający: DAIKIN AIRCONDITIONING sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 5A, stoisko 28

Hybrydowa pompa ciepła DAIKIN ALTHERMA
DAIKIN INDUSTRIES Ltd., Fabryka Daikin Europe (DENV), Belgia
Zgłaszający: DAIKIN AIRCONDITIONING sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 5A, stoisko 28


ALEC – niskoenergetyczny system grzewczy firmy ATAG
ATAG Vervarming Nederland B.V., Holandia
Zgłaszający: EKO-TECH-INWEST, Unisław
Pawilon 5, stoisko 15


Kolektor hybrydowy E-PVT2,0
Energetyka Solarna Ensol sp. z o.o., Racibórz
Pawilon 5, stoisko 182


Gazowe kotły kondensacyjne ATAG XL70, XL105, XL140
ATAG Vervarming Nederland B.V., Holandia
Zgłaszający: EKO-TECH-INWEST, Unisław
Pawilon 5, stoisko 15


Hydronickpack 4.0
Fluid Desk sp. z o.o., Szczecin
Pawilon 5A, stoisko 24


Wysokotemperaturowa pompa ciepła solanka/woda Dimplex SIH 90TU [90kW]
Glen Dimplex Deutschland GmbH, Niemcy
Zgłaszający: Glen Dimplex Polska sp. z o.o., Poznań
Pawilon 5, stoisko 73

Typoszereg pomp TPE z silnikami SaVer Motors
GRUNDFOS A/S, Dania
Zgłaszający: GRUNDFOS Pompy sp. z o.o., Baranowo k/Poznania
Pawilon 5, stoisko 214 System SIGMA – LI - Premium


P.P.U.H. „SIGMA-LI” sp.j. Wiejacha, Goleszów
Pawilon 5, stoisko 137


Palnik Pellas X Revo
Pellas X sp. z o.o., Piła
Pawilon 5, stoisko 38


Modułowe grzejniki kanałowe REGULUS – system FRACTAL CANAL
Reguluj SYSTEM Wójcik sp.j., Bielsko-Biała
Pawilon 5, stoisko 76


WC KERAMAG 4U – miska ustępowa lejowa, wisząca typu Rimfree
KERAMAG, Niemcy
Zgłaszający: Sanitec Koło sp. z o.o., Koło
Pawilon 6A, stoisko 5


Pompa ciepła EcoHeatPro
Tweetop sp. z o.o., Szczecin
Pawilon 5, stoisko 150

Kompensator mieszkowy do rur preizolowanych
Zakład Elementów Sprężystych
i Lotniczych sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 5, stoisko 69
 
SECUREX: 


NOVUS MANAGEMENT SYSTEM (NMS)- oprogramowanie do monitoringu wizyjnego IP
AAT Holding sp. z o.o. Warszawa
Pawilon 7A stoisko 20


Oprogramowanie Axxon Next AxxonSoft, Rosja
Zgłaszający: AxxonSoft Polska Sp. z o.o. Kraków
Pawilon 8A stoisko 46


Fore! – platforma do zarządzania bezpieczeństwem małych i średnich obiektów
Keyprocessor BV, Holandia
Zgłaszający : C & C PARTNERS TELECOM sp. z o.o., Leszno
Pawilon 7A stoisko 1


Sieciowe kamery szybkoobrotowe DS.-2DF7286x z inteligentnym śledzeniem
Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd, Chiny
Zgłaszający: HIKVISION Europe b.v., Holandia
Pawilon 7A stoisko 2

System Zarządzania Walorami
KONSMETAL sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 7 stoisko 28


Kamera MOBOTIX S15D FlexMount
MOBOTIX AG, Niemcy
Zgłaszający LINC Polska sp. z o.o., Poznań
Pawilon 7A stoisko 42

CS-ZSP135 – centrala sterująca urządzeniami przeciwpożarowymi
MERAWEX sp. z o.o., Gliwice
Pawilon 7 stoisko 11


Wpłatomat podbiurkowy kl. I
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
Pawilon 7 stoisko 36


MM-RCP rodzina rejestratorów czasu pracy z kolorowym ekranem dotykowym i czytnikiem transponderów RFID
MicoroMade Gałka i Drożdż sp.j., Piła
Pawilon 7 stoisko 7

Uniwersalna centrala sterująca USC 6000
Polon -Alfa sp. z o.o., sp.k., Bydgoszcz
Pawilon 8 stoisko 22


Kamera Samsung SNP -6200RH
Samsung Techwin Europe Ltd, Wielka Brytania
Zgłaszający: PROFICCTV sp. z o.o., Poznań
Pawilon 7A stoisko 41


Depozytor gotówkowy SMS
PROMET, Warszawa
Zgłaszający: PROMET SAFE sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 7 stoisko 33

PSBEN10A12E/LCD – PSBEN 13,8V/10A/65Ah/EN/LCD zasilacz buforowy impulsowy
PULSAR K. Bogusz sp. j., Siedlec
Pawilon 8A stoisko 15

System OMINTRAX
SENSTAR CORPORATION, Kanada
RABAN sp. z o.o., sp.k., Poznań
Pawilon 7 stoisko 20


Kamera sieciowa DINION starlight 7000 HD (NBN- 71013)
Robert Bosch sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 8A stoisko 49

Clay by Salto- bezprzewodowy system elektronicznej kontroli dostępu
SALTO Systems S.L., Hiszpania
Pawilon 8A stoisko 54


INT –TSI manipulator z ekranem dotykowym 7”
SATEL sp. z o.o., Gdańsk
Pawilon 8A stoisko 3


AirSCREEN ASD 535 dla mroźni
SCHRACK SECONET POLSKA AG, Austria
Zgłaszający: SCHRACK SECONET POLSKA sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 8 stoisko 7

System Sinorix Compact 67/120 ASD
Siemens Switzerland Ltd. Building Technologies Division, Szwajcaria
Zgłaszający: Siemens sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 8 stoisko 32


Czujki ruchu MAGIC – rodzina PDM (PDM -112, PDM -112T, PDM- 118, PDM-118T)
Siemens Schweiz AG, Building Technology Division, Szwajcaria
Zgłaszający: Siemens sp. z o.o., Dział Security Products, Warszawa
Pawilon 8A stoisko 45


System Xaris®
SIGNAL GROUP sp. z o.o., sp. k., Poznań
Pawilon 7A stoisko 19


Kamera obrotowa SNC-WR632 (Outdoor)
SONY EUROPE LIMITED (sp. z o.o.) ODDZIAŁ w POLSCE, Warszawa
Pawilon 8A stoisko 58


Sygnalizator akustyczno optyczny SA-K7N
W2 Włodzimierz Wyrzykowski, Białe Błota
Pawilon 8 stoisko 9


 
SAWO: 

Detektory zadziałania dla sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Warszawa
Pawilon 3 stoisko 27

Środowisko wirtualne do szkolenia górników
Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy, Warszawa
Pawilon 3 stoisko 27


Półmaska filtrująca FS 33 V F FFP3 R D
FILTER SERVICE sp. z o.o., Zgierz
Pawilon 3  stoisko 63

HWG-33N/W-30 HS hydrant wewnętrzny z automatycznym systemem przeciw zamarzaniu instalacji wnętrza hydrantu  
GRAS Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Piotr Grabowski, Korzybie
Pawilon 3A   stoisko 12

Hełm dla ratowników TYTAN typ HOT 101.03
Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu sp. z o.o., Kalisz 
Pawilon 3A   stoisko 12

Kolekcja obuwia bezpiecznego PPO Sporty Line®
PPO Przedsiębiorstwo Państwowe, Strzelce Opolskie
Pawilon 3    stoisko 29

DIPHOTERINE ® środek do dekontaminacji substancji żrących (substancje korozyjne i drażniące)  
PREVOR, Francja
Zgłaszający: P.W. EURODIS Jolanta Pinet, Zamość k/Bydgoszczy 
Pawilon 3 stoisko 40

PEN - Asystent szkolenia „zielony”
TARBONUS sp. z o.o., Kraków
Pawilon 3  stoisko 4


Ubranie ochronne specjalne 7/W
ZOSP RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego, Brzeziny
Pawilon 3A   stoisko 12

 

Dowiedz się więcej:  www.instalacje.mtp.pl, www.securex.pl, www.sawo.mtp.pl, www.mediaexpo.pl

 

Kontakt dla mediów:
INSTALACJE:     
Ewa Kozłowska      
Zespół Promocji Sprzedaży   
tel. +48 61 869 22 33
e-mail: ewa.kozlowska@mtp.pl   

SAWO/SECUREX
Marta Rybko
Zespół Promocji Sprzedaży
tel. +48 61 869 20 41
e-mail: marta.rybko@mtp.pl

POZNAŃ MEDIA EXPO
Karolina Bartołd-Michalak
tel. +48 61 869 2260
e-mail: karolina.bartold-michalak@mtp.pl

 

Foto: Instalacje 2012, Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.