Chłodzone wodą agregaty chłodnicze i wodne pompy ciepła Flex2O są teraz dostępne w wersji o mocy do 700 kW pojedynczego agregatu, a zawarty w nich nowy sterownik Trane Symbio™ zapewnia jeszcze wyższy poziom elastyczności, łatwości serwisowania i łączności.

Bruksela, 28 kwietnia 2021 r. — Trane®, czyli wiodący globalny dostawca rozwiązań i usług w zakresie zapewniania komfortu w pomieszczeniach będący marką Trane Technologies, ogłosił dzisiaj najnowsze aktualizacje spiralnych agregatów chłodniczych chłodzonych wodą i wodnych pomp ciepła serii Flex2O. Agregaty Flex2O zaprojektowane z myślą o zapewnieniu całorocznego komfortu i wydajności procesu chłodzenia i/lub ogrzewania na niewielkiej powierzchni są teraz dostępne w pojedynczej jednostce o mocy do 700 kW i są wyposażone w nowy sterownik Trane Symbio™ 800 umożliwiający ich podłączenie do systemu automatyzacji budynku i zapewnienie łączności.

Kompaktowa, modułowa konstrukcja agregatów Flex2O oferuje skalowalność i elastyczność konfiguracji, umożliwiając wspólną pracę nawet sześciu agregatów w celu spełnienia wymagań dotyczących wydajności i sprawności działania obiektów. Dzięki zwiększonej wydajności zapewnianej przez pojedynczy agregat Flex2O, właściciele budynków i zarządcy obiektów mogą teraz łatwiej dostosować wydajność swojego systemu do zmieniającego się zapotrzebowania na ogrzewanie i chłodzenie przez cały okres eksploatacji budynku.

Podłączony sterownik Symbio™ 800 posiada dodatkową funkcję umożliwiającą właścicielom firm i serwisantom zdalne monitorowanie wydajności, śledzenie i sterowanie w celu zdalnego zarządzania procesami chłodzenia i ogrzewania, gdy nie znajdują się oni na miejscu. Dzięki wyposażeniu w sterownik Symbio™ 800, agregaty Flex2O są teraz standardowo wyposażone w wyjścia ułatwiające ich podłączenie do systemów automatyki budynkowej.Pozwala to mniejszym budynkom czerpać korzyści z łączności i wykorzystywać rozszerzone możliwości diagnostyczne, w tym zdalne monitorowanie i interfejs serwisowy dostępne za pośrednictwem standardowych przeglądarek internetowych.

Menedżer ds. portfolio w firmie Trane Europe, Louis Rompré Poprawa wydajności, osiągów, zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju, łatwości serwisowania i łączności — firma Trane nieustannie poszukuje sposobów na ulepszenie swoich systemów, aby nasi klienci mogli łatwiej zaspokajać swoje potrzeby związane z komfortem oraz zapotrzebowaniem na chłodzenie lub ogrzewanie. Aktualizacja naszego portfolio agregatów Flex2O to kolejny krok na naszej drodze do zapewniania ciągłych innowacji. W ramach naszych portfolio solidnych agregatów wuposażonych w sprężarki spiralne, śrubowe oraz typy Maglev zapewniamy naszym klientom elastyczność w doborze odpowiedniej technologii i rozwiązania do każdego z ich zastosowań — oraz możliwość sprawienia, że ich budynki będą działały lepiej i będą bardziej przyjazne dla środowiska.

Pompy ciepła typu woda-woda Trane Flex2O spełniają najwyższą klasę efektywności Ecodesign A +++ i są odpowiedzią na wysiłki na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w obszarach miejskich, oferując wydajną alternatywę dla tradycyjnych kotłów na gaz lub olej oraz kompatybilność z zastosowaniami geotermalnymi. Łącząc w sobie wydajność z niewielkimi rozmiarami, kompaktowe agregaty Flex2O są szczególnie odpowiednie zarówno w przypadku nowych projektów, jak i modernizacji we wszystkich zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych w centrach miast i budynkach o ograniczonej przestrzeni i utrudnionym dostępie.

Do najważniejszych właściwości agregatów Flex2O firmy Trane należą:
• Szeroki zakres działania umożliwiający określone kryteria projektowe zastosowań, takich jak szpitale, budynki biurowe, większe budynki mieszkalne, magazyny i zastosowania przemysłowe:
o Temperatura wody lodowej od -7°C do + 25°C
o Temperatura ciepłej wody do + 60°C
• Sterownik Trane Symbio™ 800 z następującymi funkcjami:
o Komunikacja i interakcja ze sterownikami zarządzania budynkami przy użyciu otwartego standardu komunikacji – ogólnego protokołu Bacnet IP i Modbus TCP-IP
o Lepsza obsługa serwisowa dzięki wbudowanym interfejsom serwisowym dostępnym za pośrednictwem standardowych przeglądarek internetowych
o Łączność i zdalny dostęp do sprzętu, inteligentne usługi analityczne, diagnostyka i raporty oraz oprogramowanie z możliwością aktualizacji do przyszłych ulepszeń.
• System zoptymalizowany pod kątem podłączenia do systemów HVAC opartych na centralach wentylacyjnych, ogrzewaniu podłogowym, grzejnikach lub belkach chłodzących.
• Kompaktowa i inteligentna konstrukcja umożliwiająca przenoszenie urządzenia przez drzwi i do wind serwisowych oraz umieszczenie jej dłuższym bokiem przy ścianie, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego dostępu do głównych elementów.