TLT Trox GmbH będzie w 100% zależna od Trox GmbH. Umowy przejęcia zostały podpisane 6 września 2012 roku.

170 pracowników TLT otrzyma zatrudnienie w nowej firmie. Pozostałe dywizje TLT z około 330. pracownikami pozostaną w Grupie Siemens jako TLT-Turbo GmbH (Siemens przejał TLT w roku 2006 - przyp. red.).

Produkty nowej spółki TLT Trox GmbH będą sprzedawane pod nowym logo (rys. Trox), zarówno w kraju jak i za granicą:

TLT Trox GmbH

To strategiczne przejęcie ułatwia drogę zarówno w dążeniu do opracowywania nowych produktów oraz wejścia na nowe rynki, a tym samym przyczynia się do zapewnienia i utworzenia nowych miejsc pracy.

Nowa firma TROX TLT GmbH będzie nadal rozwijać, produkować i sprzedawać energooszczędne produkty z zakresu wentylacji mechanicznej oraz pożarowej do instalacji w wielu zastosowaniach budowlanych, od lotnisk, poprzez sklepy, garaże podziemne, hotele po budynki przemysłowe i inne obiekty.

"Dzięki tej transakcji, konsekwentnie realizujemy naszą strategię ukazania Grupy TROX jako kompletnego dostawcy elementów wentylacyjnych i systemów do wentylacji" - mówi Lutz Reutera, Prezes Zarządu TROX, wyjaśniając powody  transakcji. Ze względu na potężną międzynarodową organizację sprzedaży Grupy TROX, firma TROX TLT jest na najlepszej drodze do ekspansji na nowe rynki.

Udo Jung, Manager TLT-Turbo GmbH w Bad Hersfeld, cieszy się z nowego właściciela: "Ze względu na asortyment produktów, wysoką jakość, kulturę organizacji i grupę klientów, obie firmy doskonale pasują do siebie. To strategiczne przejęcie. TROX wyznacza nam kierunek zarówno w rozwoju nowych produktów jak i otwiera nowe rynki, przyczyniając się do zabezpieczenia miejsc pracy".

Źródło: TROX Technik