Sale Galeria hotelu Radisson Blu Sobieski 5 listopada 2013 roku zmieniły się w ekspozycję nawiewników oraz regulatorów przepływu, prezentującą produkty nowej generacji, z nowymi rozwiązaniami technicznymi. Tym zagadnieniom była też poświęcona znaczna część prezentacji, z których wynikało, że innowacje TROX skupiają się są przede wszystkim wokół poprawy parametrów akustycznych oraz efektywności energetycznej urządzeń.

Warto wspomnieć choćby o udoskonalonej dyszy dalekiego zasięgu TJN, do której wprowadzono nowe, opcjonalne rozwiązanie. Łatwy w montażu element zawirowujący umożliwia dwustopniową redukcję zasięgu strumienia powietrza, do 80% lub 60%. Rozwiązanie to wyposażone jest w kierownice powietrza z ząbkowanymi krawędziami, co poprawia parametry akustyczne. Podobny pomysł zastosowano także w regulatorze VFL drugiej generacji - dzięki ząbkowanej przepustnicy można (zależnie od wielkości regulatora) osiągnąć redukcję hałasu 2-5 dB. Prezentowane były też zalety kratek X-GRILLE (połączenie estetyki oraz energooszczędności i komfortu akustycznego – dzięki odpowiednio profilowanym krawędziom kierownic) oraz nawiewników wirowych z elementami wywiewnymi na planie XARTO-R (element zawirowujący z odpowiednio profilowanymi kierownicami). Oficjalnie zaprezentowano nowe centrale wentylacyjne X-CUBE, które na polskim rynku pojawią się już w 2014 roku. W pierwszej połowie nowego roku Trox planuje przeprowadzić cykl szkoleń poświęconych nowym centralom.

Goście mieli też okazję poznać zalety wprowadzonej w tym roku nowej wersji programu Easy Product Finder, czyli rozbudowę o nowe grupy produktów (systemy LABCONTROL i nawiewniki HESCO), łatwiejszą obsługę i nowy design z możliwością wprowadzania danych z klawiatury i stosowania skrótów klawiaturowych.

Gospodarzem spotkania był dyrektor oddziału polskiego Dariusz Strzelecki, a prezentacje produktowe prowadzili także Rajmund Kmiołek i Maciej Cierpikowski. Obok przybliżenia najbardziej cenionych grup produktów (rozdział powietrza i filtracja, technika powietrzno-wodna, wentylacja zdecentralizowana, regulatory przepływu, wentylacja pomieszczeń o wysokich wymaganiach kontroli przepływu), nie zabrakło lubianej przez gości części edukacyjnej. Andrzej Romanowski zwrócił uwagę na rolę systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych w procesie wielokryterialnej certyfikacji budynków (DGNB, LEED, BREEAM, Zielony Budynek EU), przedstawiając propozycje TROX dla projektów ubiegających się o certyfikat. O sekretach prawidłowego doboru tłumików, ubarwiając wystąpienie anegdotami z codziennej praktyki, opowiedział Wojciech Kroworz.

Pełna sala gości, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając prelegentom szereg pytań; ożywione rozmowy kuluarowe oraz liczna grupa młodych projektantów - wszystko to pokazuje zarówno popularność samej firmy, jak i zainteresowanie środowiska HVACR rozwojem zawodowym.

Zobacz też inne produkty TROX na HVACR.pl: