HVACR.pl: Jaka jest historia działu wentylacji w Fasada System i co zdecydowało o Państwa udziale w targach Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2019?

Marek Głuszczak: W naszej firmie prócz produkcji detali elewacyjnych dla budownictwa dużą rolę pełni dział recyklingu tworzyw sztucznych, który istnieje od roku 2011. Tworząc ten dział chcieliśmy w którymś momencie doprowadzić do zamknięcia procesu recyklingu tak, aby wprowadzać na rynek produkt zgodny z gospodarką cyrkulacyjną priorytetową dla UE. W ubiegłym roku zakupiliśmy linię technologiczną do produkcji systemu wentylacyjnego i od 1 lipca 2018 stworzyliśmy nową markę VENT FS. Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2019 stał się pierwszą okazją do zaprezentowania naszej oferty produkowanego przez nas systemu wentylacji.

HVACR.pl: VENT FS to nowa marka na rynku. Co wyróżnia ją wśród innych podobnych?

Marek Głuszczak: Świadomość konsumentów dotycząca ochrony środowiska jest coraz większa i zaczynamy patrzeć na produkty z punktu widzenia ich ekologiczności, czyli z czego powstały i co można będzie z nimi zrobić po okresie użytkowania. System wentylacji VENT FS spełnia kryteria stawiane produktom ekologicznym. Powstaje z tworzyw recyklingowych mających wysokie parametry użytkowe i w 100% nadaje się do recyklingu.

HVACR.pl: Jakie produkty zostaną w szczególności wyeksponowane na marcowej wystawie?

Marek Głuszczak: Na wystawie pośród szerokiej gamy naszych produktów zaprezentujemy nawietrzak antysmogowy o nazwie „Futura eko”. Prosty w montażu, estetycznie wykonany, wyposażony w filtry G3.

HVACR.pl: Czy planowane jest wprowadzenie nowości produktowych w roku 2019?

Marek Głuszczak: Rok 2019 dla marki VENT FS będzie rokiem budowania sieci sprzedaży. Wprowadzamy też produkt adresowany do wykonawców, szczególnie systemu ociepleń budynków, który będzie odporny na działanie UV i możliwie najtańszy.

HVACR.pl: Gdzie można zakupić produkty marki VENT FS?

Marek Głuszczak: Jak już wspomniałem, jesteśmy w trakcie budowania rynku. Obecnie sprzedaż prowadzimy drogą internetową i wszelkie informacje o produktach są dostępne na www.kratkiwentylacyjne.com

 

Spółka Fasada System powstała w Łodzi w roku 2000. Fasada System jest producentem lekkich detali architektonicznych takich jak gzymsy, bonie (płyty boniowane), okładziny kolumnowe, medaliony, zworniki, listwy wokółokienne. Produkty powstają według własnej opatentowanej technologii i są w 100% odporne na czynniki atmosferyczne, co potwierdzają badania w certyfikowanych laboratoriach. Od lipca 2018 firma wprowadziła nową markę VENT FS, której produkty wentylacyjne pokaże podczas targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 5-6 marca 2019 w Warszawie na stoisku nr 158.