Firma CWK, jako pierwsza w Polsce, opracowała nawiewniki regulowane siłownikiem w postaci sprężyny termostatycznej. Nowe rozwiązanie pozwala na wykluczenie wad siłowników elektrycznych (wysokie koszty) oraz siłowników woskowych – sprężyna termostatyczna zapewnia większą niezawodność, szybszy czas reakcji i większa precyzja.

Zalety nowego rozwiązania są najbardziej czytelne w typoszeregach SMART, szczególnie w nawiewnikach NNW-P SMART. Są to nastawne nawiewniki wirowe, w których ruchome łopatki pozwalają wybrać odpowiedni kąt nawiewu powietrza i dostosować wydatek nawiewnika do konkretnych potrzeb. Dzięki takiemu rozwiązaniu, NNW-P SMART można zastosować zarówno do ogrzewania, jak i do chłodzenia pomieszczeń (nawiew zarówno ciepłego, jak i zimnego powietrza). Przeznaczone do pomieszczeń wysokich (od 3 do 12 m), w których występuje duża różnica temperatur pomiędzy powietrzem w pomieszczeniu i powietrzem nawiewanym.

Cena nawiewnika polskiej konstrukcji jest wyraźnie niższa niż podobnych pochodzących z importu.

Sprężyna termostatyczna została też zastosowana w OAN SMART – okrągłych anemostatach nawiewnych, przeznaczonych do instalacji nisko i średniociśnieniowych, zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia. Umożliwiają nawiew dużej ilości powietrza, nadają się więc do pomieszczeń wysokich i dużych o różnych zastosowaniach.