Ogłoszenie to jest następstwem niedawnych informacji, że niemiecki producent ma zainwestować 1 mld euro w ciągu najbliższych trzech lat w rozszerzenie portfolio pomp ciepła i rozwiązań w zakresie ekologicznego klimatu.

Według Viessmann nowy budynek o powierzchni około 50 000 m2 powstanie w Legnicy na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wyznaczy nowe standardy w zakresie automatyzacji i zrównoważonego rozwoju. Zakończenie budowy planowane jest na 2023 rok, a fabryka dostarcza pompy ciepła na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Viessmann od ponad 20 lat produkuje w Legnicy komponenty i produkty systemowe, w tym pompy ciepła. W zeszłym miesiącu firma Viessmann położyła kamień węgielny pod nową siedzibę w Legnicy pod swoją działalność Refrigeration Solutions.

Największy oddział firmy, Viessmann Climate Solutions, zatrudnia już w Polsce 1500 osób. Kolejne 150 miejsc pracy zostanie dodanych w 2023 r., kiedy druga co do wielkości jednostka biznesowa, Viessmann Refrigeration Solutions, otworzy planowaną siedzibę.

W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczył premier Polski Mateusz Morawiecki, który podkreślił bliskie i owocne partnerstwo między firmą Viessmann, a zwłaszcza regionem legnickim.

Thomas Heim, dyrektor generalny Viessmann Climate Solutions, powiedział: „Na drodze do stania się wiodącym europejskim dostawcą w 100% odnawialnych rozwiązań klimatycznych, rozwój zakładu w Legnicy odgrywa kluczową rolę. Dzięki naszej historycznej inwestycji osiągniemy znaczną rozbudowę naszych mocy produkcyjnych, przyspieszymy badania i rozwój oraz będziemy kontynuować ekspansję ekologicznych rozwiązań klimatyzacyjnych, koncentrując się na pompach ciepła”.