Instytut Europejskiego Biznesu podał wyniki szóstej edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2018. Spośród ponad 6000 firm, 4237 przedsiębiorstw eksportowało w 2017 r. do minimum 3 państw, co pozwoliło im na uzyskanie tytułu Światowa Firma Worldwide Company 2018.

Danych do konkursu dostarcza organizatorowi Wywiadownia Handlową InfoCredit, która zbiera informacje o eksporterach z urzędów celnych. Firma może zdobyć tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2018, jeżeli w roku poprzedzającym sprzedawała swoje towary na minimum trzech zagranicznych rynkach, a wartość jej eksportu rocznie była większa niż 100 tysięcy euro według kursu jej rodzimej waluty do euro na koniec roku.

Tytułem Worldwide Company 2018 mogą pochwalić się m.in.:

Alfa Laval Kraków Sp. z o.o., ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o., LG Electronics Wrocław Sp. z o.o., YORK PL Sp. z o. o. S.K., PAROC Polska Sp. z o.o., DACPOL Sp. z o.o, ALNOR – System Wentylacji Sp. z o.o., Capricorn S.A., Dantherm Sp. z o.o., Saint – Gobain Polska Sp. z o.o., Nederman Manufacturing Poland Sp. z o.o., RETTIG HEATING Sp. z o.o., FERRO S.A., Menegon Sp. z o.o., Flowair Głogowski i Brzeziński Sp.J., INVENTIA Sp. z o.o., LINDAB Sp. z o.o., REHAU Sp. z o.o., VTS Sp. z o.o., Venture Industries Sp. z o.o., VIDICON Sp. z o.o., Hewalex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, Thermaflex Izolacji Sp. z o.o., MERCOR S.A., Danfoss Poland Sp. z o.o., Klimawent S.A., VIGO SYSTEM S.A., Smay Sp. z o.o., Samsung Electronics Polska Sp. z o.o,. PPUH COLD Bogdan Chwastek i Włodzimierz Chwastek S.J,. INSTAL-PROJEKT Gawłowscy Ścierzyńscy S.J., LINDE GAZ POLSKA Sp. z o.o., Lars Laj Polska Sp. z o.o., NIBE – BIAWAR Sp. z o.o., Alfaco Polska Sp. z o.o., Armacell Poland Sp. z o.o., CIECHOLEWSKI – WENTYLACJE Sp. z o.o., FRAPOL Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Organizacyjno-Technicznego PROMONT Sp. z o.o., ASK POLAND Sp. z o.o., Berlinerluft.Technik Sp. z o.o., Ventus Sp. z o.o., VIESSMANN TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o., KMW Engineering Sp. z o.o., WOLF SYSTEM Sp. z o.o., ZYMETRIC Sp. z o.o., Clima – Produkt Sp. z o.o., LNS Sp. z o.o., OMNIVENT Sp. z o.o.

 

Konkurs Światowa Firma Worldwide Company prowadzony jest od 2013 roku przez Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm.