W listopadzie 2014 roku, przygotowując się do startu w ogólnopolskim konkursie Fundacji BOŚ "Postaw na Słońce" grupa 10 uczniów klasy drugiej Technikum Kształtowania Środowiska w listopadzie utworzyła grupę SET - Sun Energy Team (na zdjęciu). Po pierwszym etapie konkursu SET jest na I miejscu. Niedługo poznamy wyniki II etapu.

W tej chwili, rozpoczął się etap trzeci, tj. promocja odnawialnych źródeł energii i programu Prosument w swoim otoczeniu. Młodzież ma za zadanie zapoznać z możliwościami mikroinstalacji fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej tych, którzy decydować będą o jej zastosowaniu. Będzie to możliwe dzięki organizacji konferencji dla dorosłych "Zarabiaj na Słońcu - promocja ogniw fotowoltaicznych". 

Konferencja "Zarabiaj na Słońcu" pozwoli zapoznać się z zasadą działania odnawialnych źródeł energii, dostępnymi rozwiązaniami, możliwością finansowania rozwiązań z zakresu fotowoltaiki i wykorzystania jej we własnym domu. Będzie to także okazja do spotkania z ekspertami i zadania im szczegółowych pytań.

Konferencja odbywa się 26 maja (wtorek) od godziny 16:30 (rejestracja od 16:00) na terenie Zespołu Szkół nr 2, przy ul. Portowej 21 w Szczecinie Dąbiu.

 

więcej informacji o konferencji

formularz zgłoszeniowy

Popieramy i zapraszamy w imieniu SET!

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska, a dofinansowanie pozyskano ze środków Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.