Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki czemu udział jest bezpłatny. Szkolenie odbywa się w Bydgoszczy, w dniach 27-28 kwietnia 2015 roku, w dwóch miejscach: Centrum Demonstracyjne Odnawialnych Źródeł Energii przy ZSM nr 2 Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 (dzień 1.) oraz Laboratorium Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii, Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy (dzień 2.).

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do MMiŚP, które chcą poprawić swoją efektywność energetyczną, zmniejszyć koszty energii i być bardziej ekologiczne. Odbiorcami są szczególnie osoby odpowiedzialne za proces inwestycyjny, kierowanie zespołami projektowymi, utrzymanie i eksploatację budynków oraz za wdrożenia proekologiczne w firmie. Jeśli firma zalicza się do sektora energochłonnego przetwórstwa przemysłowego lub posiada budynki, hale, magazyny, gdzie opłaca się inwestować w instalacje OZE - powinna zainteresować się możliwościami obniżenia swoich codziennych kosztów!

Dzień pierwszy (27 kwietnia)
Centrum Demonstracyjne Odnawialnych Źródeł Energii przy ZSM nr 2 Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 (ul. Słoneczna 19)
od 9:00 do 16:00

  1. Analiza możliwości stosowania budownictwa pasywnego
  2. Wykorzystanie instalacji małych elektrowni wiatrowych
  3. Wykorzystanie gruntowych wymienników ciepła - odzysk ciepła z gruntu
  4. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii

Dzień drugi (28 kwietnia)
Laboratorium Inżynierii Odnawialnych Źródeł Energii, Wydział Inżynierii Mechanicznej UTP (ul. Kaliskiego 7, bud. 3.2 - 101A)
od 9:00 do 16:00

  1. Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych
  2. Wykorzystanie instalacji solarnych
  3. Wykorzystanie instalacje pomp ciepła
  4. Przegląd możliwości dofinansowania inwestycji w instalacje OZE

Organizator zapewnia

  1. Wyżywienie: obiad oraz serwis kawowy podczas obu dni szkolenia
  2. Możliwość noclegu w Domu Studenta UTP w Bydgoszczy

Zapisy i więcej informacji

Każda firma z sektora mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (do 250 osób zatrudnionych) może skierować na szkolenie jednego pracownika. Osoby zainteresowane proszone są o kierowanie zgłoszeń na adres e-mail: adammroz@utp.edu.pl (dr inż. Adam Mroziński).

Dodatkowe informacje: www.ekostudia.utp.edu.pl.