Gränichen (Szwajcaria), 8 marca 2019 r. - Grupa Zehnder (SIX: ZEHN), wiodący międzynarodowy dostawca kompletnych rozwiązań zapewniających zdrowy klimat w pomieszczeniach, przejmuje holenderską firmę Recair z siedzibą w Waalwijk. Decyzja ta wzmacnia udział Zehnder w rynku wymienników ciepła przeznaczonych dla budynków mieszkalnych w Europie.

7 marca 2019 r. podpisano umowę na zakup pełnego pakietu udziałów w Recair z siedzibą w Waalwijk (Holandia). Założona w 2000 r. firma Recair opracowuje, produkuje i sprzedaje energooszczędne wymienniki ciepła, które są przeznaczone przede wszystkim do stosowania w urządzeniach wentylacyjnych. Jego wysoce wydajne metody produkcji, wiedza o produktach i siła innowacji sprawiają, że Recair jest idealnym dodatkiem do grupy Zehnder. Firma zatrudnia około 30 osób i osiągnęła sprzedaż w wysokości 6 mln EUR w 2018 roku.

Recair ma działać jako niezależna firma w ramach Grupy Zehnder, a wszyscy jej pracownicy zachowują swoje stanowiska. Przejęcie wzmacnia wiodącą rolę Grupy Zehnder w segmencie wymienników ciepła do budynków mieszkalnych.

 

Źródlo: Informacja prasowa Zehnder Group