Nowa seria pomp ciepła powietrze/woda ZETA REV HP XT to urządzenia o znacznie rozszerzonym zakresie pracy oraz unikalnymi, opatentowanymi rozwiązaniami technicznymi, które zaowocowały unikalnymi rozwiązaniami umożliwiającymi bezpieczną i niezawodną pracę nawet przy skrajnych temperaturach występujących w naszym klimacie.

ZETA REV HP XT ma zakres mocy od 40 do 200 kW i występuje w 12 rozmiarach - oferując elastyczność dzięki dużej liczbie dostępnych wersji.
Pompy ciepła Zeta Rev HP XT ZETA REV HP XT zostały zaprojektowane jako pompy ciepła z możliwością chłodzenia. Urządzenia mogą być wyposażone w specjalny zintegrowany moduł wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla potrzeb budynku o temperaturze 65oC. Aby uzyskać optymalną wydajność, pompa ciepła jest wyposażona w "inteligentny obwód przeciwoblodzeniowy", który zapobiega tworzeniu się lodu na spodniej stronie wymiennika ciepła. Zastosowany w tych urządzeniach cykl odszraniania jest szczególnie krótki i efektywny oraz dzięki dedykowanej automatyce, uruchamiany wyłącznie, gdy jest to niezbędne.

Ponadto możliwe jest rozszerzenie Zeta Rev HP XT o opcje oszczędzania energii, takie jak: wentylatory EC, odzyskiwanie ciepła i system zarządzania zmiennym przepływem wody (Flowzer). Zeta Rev HP XT może być wyposażona w zintegrowany moduł hydrauliczny ze zbiornikiem buforowym lub bez niego i wyposażony w jedną lub dwie pompy wodne.

Jednostki wyposażono w najnowszej generacji układy automatyki umożliwiające zdalny monitoring i bezpośredni dostęp do urządzenia poprzez zintegrowany web serwer, zarządzanie zmiennym przepływem po stronie wody grzewczej/chłodniczej, czy też konfigurowalne tryby współpracy działających równocześnie wielu agregatów i pomp ciepła. Zapewnia to pełną integrację z układem BMS obiektu oraz daje możliwość na tworzenie zoptymalizowanych systemów ściśle współpracujących ze sobą urządzeń.

Mikroprocesorowy kontroler Bluethink umożliwia zdalne monitorowanie urządzenia (BluEye). Automatyka przystosowana jest do komunikacji z GBS, Modbus jest dostarczany przez TCP / IP, MODBUS RTU (RS-485), BACnet i SNMP.

Co ważne, cały typoszereg pomp ciepła Zeta Rev HP XT został zaprojektowany tak, by spełniać wszystkie, nawet najbardziej rygorystyczne przepisy i wymogi rynku, m.in. Ekoprojekt czy ERP.