Skanując kod QR, użytkownicy mogą sprawdzić autentyczność swoich produktów i uzyskać dalsze istotne informacje.

Pirackie produkty to już nie tylko podrabiane kompresory, ale także fałszywe oleje i części zamienne. BITZER stale ulepsza środki, aby stawić czoła temu znanemu problemowi i chronić swoich klientów. Sprężarki BITZER zostały wyposażone w kody QR dla kontroli autentyczności na lata. Usługa ta będzie teraz wprowadzana dla większości oryginalnych części zamiennych BITZER.

Tylko oryginał jest bezpieczny
Kod QR chroni przed fałszerstwami, ponieważ zawiera informacje, które może dostarczyć tylko BITZER. Każdy kod QR jest powiązany z konkretną częścią i opakowaniem, w którym się znajduje. Podczas skanowania kodu klienci otrzymują odpowiedni opis części i zdjęcie, numer części, szczegółowe dane dotyczące ochrony BITZER, a także bezpośredni dostęp do odpowiedniej dokumentacji w aplikacji części zamiennych EPARTS.
Technologicznie wyrafinowane maszyny, takie jak sprężarki, wymagają idealnie wyregulowanych komponentów, aby stale gwarantować wysoką wydajność. Każda część zamienna musi idealnie pasować do działającego systemu. Oryginalne części zamienne BITZER są projektowane razem z rozwojem sprężarek. Wyposażone są też w dpowiednią gwarancję.

Mały, ale decydujący
Diabeł tkwi w szczegółach: pierwsze oznaki fałszerstw są już często widoczne na opakowaniu. Te pierwsze wskazówki mogą zawierać złe wyrównanie nadruku logo, różne tony kolorów logo BITZER lub wykonane być z kartonu o niższej jakości. Fałszywe części zapasowe wykazują ryzyko niskiej wydajności z powodu złych wymiarów, a także słabych materiałów, ich obróbki i wykończenia.
Stosowanie nieoryginalnych części zamiennych stawia bezpieczeństwo sprężarki i niezawodność na poważne ryzyko: mogą one doprowadzić do znacznych uszkodzeń i spowodować awarię sprężarki. Dlatego BITZER zaleca, aby nie używać takich komponentów. Klienci powinni skontaktować się z najbliższym biurem BITZER, jeśli wątpią w oryginalność części zamiennych BITZER lub po wykryciu podróbek.

 

 

Zdjęcia: BITZER