Obie firmy podpisały 8 listopada umowę joint venture, zgodnie z którą firma BITZER stanie się z dniem 1 stycznia 2019 r. większościowym udziałowcem nowo utworzonej spółki Wurm Holding GmbH. W nowym holdingu zostaną połączone wszystkie krajowe i międzynarodowe spółki Wurm, będącej wiodącym producentem elektronicznych rozwiązań systemowych do zastosowań w chłodnictwie, klimatyzacji i wentylacji. Współpraca uzależniona jest jeszcze od decyzji organów ochrony konkurencji.

Dr Horst Peter Wurm przejdzie jako wspólnik zarządzający do nowej spółki Wurm Holding GmbH, a w połowie 2019 r. przekaże kierownictwo operacyjne poszczególnym przedsiębiorstwom Wurm. W holdingu wspólnie z BITZER zajmie się on długoterminowym rozwojem i polityką strategiczną grupy przedsiębiorstw. Kierownictwo grupy Wurm, składające się z wieloletnich pracowników, pozostanie niezmienione, podobnie jak wszystkie oddziały w kraju i zagranicą. - Znane osoby do kontaktu także będą w dalszym ciągu do dyspozycji naszych klientów na wcześniejszych zasadach - mówi dr Horst Peter Wurm.

Czerpać od siebie nawzajem i rozwijać inteligentne rozwiązania

Menadżerowie firm BITZER i Wurm znają się bardzo dobrze już od ponad dziesięciu lat i regularnie wymieniają się technologicznymi wyzwaniami z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej. - Zauważyliśmy, jak wiele możemy uczyć się od siebie nawzajem w zakresie technologii i oferować rynkowi nowe impulsy w tych wymagających czasach - mówi Rainer Große-Kracht, członek zarządu i Chief Technology Officer w BITZER.

Dzięki współpracy oba przedsiębiorstwa zyskają silnego strategicznie partnera, aby także w przyszłości skutecznie wspierać rozwój technologiczny w branży chłodnictwa i klimatyzacji. Wspólnie firmy BITZER i Wurm mogą zaoferować swoim klientom nowe inteligentne rozwiązania i długoterminowo zabezpieczyć niezależność dwóch innowacyjnych rodzinnych przedsiębiorstw.

 

Grupa firm Wurm jest wiodącym dostawcą systemów automatyzacji do urządzeń chłodniczych i technicznego zarządzania budynkami w podzielonym na filie handlu detalicznym w Niemczech i w Europie. Przedsiębiorstwo założone w 1872 r., którego główna siedziba znajduje się w Remscheid, osiągnęło w 2017 r. obrót w wysokości 55 mln €, zatrudnia ponad 220 pracowników i posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie techniki automatyzacji do chłodnictwa przemysłowego. Firma Wurm jest także liderem w obszarze teletransmisji danych i uchodzi za pioniera branży. Firma posiada odnoszące sukcesy zakłady w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i krajach Beneluksu.

Grupa BITZER jest największym na świecie niezależnym producentem sprężarek do urządzeń chłodniczych. Poprzez własne spółki przedstawicielskie i zakłady produkcyjne wytwarzające sprężarki tłokowe, śrubowe i typu „scroll” oraz wymienniki ciepła i zbiorniki ciśnieniowe firma BITZER jest obecna na całym świecie. W 2017 roku 3500 pracowników wypracowało obroty w wysokości 740 milionów euro.

 

Zdjęcie: BITZER

Na zdjęciu (od lewej): Rainer Große-Kracht (członek zarządu i Chief Technology Officer w BITZER), dr Horst Peter Wurm (wspólnik zarządzający nowej spółki Wurm Holding GmbH) i Frank Hartmann (członek zarządu i Chief Financial Officer w BITZER)