27 września br. odbyła się oficjalna inauguracja nowego budynku przy Peter-Schaufler-Platz 1 w Sindelfingen. Christiane Schaufler-Münch (Przewodnicząca Rady Nadzorczej BITZER SE i Rady Powiernicza Fundacji SCHAUFLER) uroczyście przecięła wstęgę ku uciesze wielu gości i przedstawicieli biznesu i polityki, a także firm budowlanych zaangażowanych w projekt. Jutro odbędzie się wewnętrzna impreza dla pracowników w zakładach w Sindelfingen i Rottenburg z okazji przeprowadzki do nowego budynku biurowego z otwartym planem.

Nowa siedziba, usytuowana po przekątnej naprzeciw dawnej wieloletniej siedziby przy Eschenbrünnlestrasse, oferuje około 20 000 metrów kwadratowych powierzchni dla maksymalnie 500 nowoczesnych miejsc pracy. Struktura biur komunikacyjnych to połączenie otwartych przestrzeni z zamkniętymi biurami zespołu i zarządu. Specjalista w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji i ogrzewania wynajmuje sześć pięter biur i korzysta z pozostałych dziewięciu pięter.

Kadawittfeldarchitektur, firma z siedzibą w Akwizgranie, wybudowała budynek oparty na idei pionowego kampusu. Wieżowiec jest zbudowany na dwukondygnacyjnej podstawie, w której znajdują się centralne obszary, takie jak recepcja, restauracja dla pracowników i sale konferencyjne. Przestronna przestrzeń wystawiennicza BITZER Showroom, zlokalizowana tuż obok recepcji, prezentuje historię firmy, jej obecną i przyszłą wizję, korzystając z różnych mediów. Tutaj goście mogą wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem i zapoznać się z produktami, ich aplikacjami i innymi usługami w praktycznym i cyfrowym formacie.

Pokazowe instalacje chłodnicze i wentylacyjne znajdują się na drugim piętrze piwnicy. Trzy centralne systemy chłodnicze, każdy z inną technologią kompresora (sprężarki tłokowe, śrubowe i spiralne) są ustawione w taki sposób, aby zapewnić zwiedzającym łatwy dostęp w celu oglądania.

Nowa siedziba główna to znak, że firma założona w 1934 roku pozostaje widoczna i niezmiennie w swojej pierwotnej lokalizacji w Sindelfingen. „Firma BITZER powstała jako jednoosobowe warsztaty w Sindelfingen 85 lat temu. Do tego mejsca należymy. Pozostajemy wierni naszym korzeniom. Właśnie tego chciał Peter Schaufler i cała grupa BITZER ”- mówi Christian Wehrle, dyrektor operacyjny i członek zarządu BITZER. Nowy budynek jest częścią dziedzictwa pozostawionego przez senatora H. do. Peter Schaufler, który przez wiele dziesięcioleci był dyrektorem zarządzającym i właścicielem firmy BITZER. Pracownicy BITZER, którzy tam pracują, będą kontynuować misję Petera Schauflera. Budynek jest lekko pochylony w kierunku SCHAUWERK Sindelfingen, muzeum sztuki współczesnej założonego przez Petera Schauflera i jego żonę Christiane Schaufler-Münch.

Sąsiednie muzeum SCHAUWERK w Sindelfingen, które jest finansowane przez FUNDACJĘ SCHAUFLERA, będzie przede wszystkim wykorzystywać pomieszczenia byłej siedziby głównej do magazyowania i logistyki. Fundacja jest udziałowcem Grupy BITZER.

 

Źródło: Informacja prasowa Bitzer