Całkowicie odnowiona aplikacja BITZER Refrigerant Ruler umożliwia łatwe i szybkie wyszukanie informacji dotyczących określonego czynnika chłodniczego. Pod względem estetyki i komfortu użytkowania aplikacji udostępnionej w 2010 r. firma BITZER wprowadziła w niej zmiany już w 2016 r. Zaprojektowana specjalnie z myślą o smartfonach i tabletach z systemem iOS lub Android aplikacja zawiera informacje na temat wszystkich najczęściej stosowanych czynników chłodniczych, w tym dane dotyczące najważniejszych właściwości materiałów, grupy bezpieczeństwa, potencjału tworzenia efektu cieplarnianego, potencjału niszczenia warstwy ozonowej oraz wyboru typu oleju stosowanego do sprężarki.

Narzędzie posiada intuicyjny interfejs użytkownika, aby zapewnić łatwiejsze i dokładniejsze przeliczanie wartości temperatury względem parametrów ciśnienia, umożliwiając zarazem łatwe użytkowanie i wstępny wybór różnych jednostek w systemie metrycznym i anglosaskim. Główne funkcje obejmują kilka równoległych suwaków do nastawy wartości ciśnienia i temperatury, filtry wyszukiwania oraz elementy ulubione, a także możliwość regulacji wszelkich istotnych parametrów w ustawieniach. Dodatkowo dostępne są uzupełniające informacje na temat czynników chłodniczych, a także łącza do istotnych dokumentów online.

Wybór czynnika chłodniczego
Aplikacja zawiera dane i informacje na temat ponad 100 naturalnych i syntetycznych czynników chłodniczych, umożliwiając również ich wstępny wybór za pomocą dostępnych filtrów. Na potrzeby porównań i praktycznego zastosowania w ramach serwisowania i obsługi starszych systemów firma BITZER zapewnia także dane na temat uprzednio stosowanych czynników chłodniczych, odnośnie których mogły zostać wprowadzone ograniczenia użytkowania.

Menu ustawień
W menu ustawień istnieje możliwość dostosowania wszelkich istotnych parametrów służących do wyznaczania poziomu morza, a także wartości temperatury i ciśnienia. Inne funkcje umożliwiają przeprowadzanie anonimowych analiz oraz powrót do ustawień standardowych. Aplikacja pozwala na określenie bieżącej wysokości nad poziomem morza i ciśnienia atmosferycznego w celu skorygowania punktu rosy i wrzenia podczas wprowadzania wartości nadciśnienia. W zależności od konfiguracji przeprowadzana jest opcjonalna analiza danej lokalizacji, wykonywana w trybie automatycznym przy użyciu systemu GPS lub barometru, jeżeli wykorzystywane urządzenie posiada wspomniane czujniki. Możliwe jest również ręczne wprowadzenie wartości poziomu morza oraz jej korekty.
Można także dowolnie wybierać i łączyć jednostki temperatury i ciśnienia.

Aplikacja jest dostępna w języku angielskim i niemieckim, można ją pobrać za darmo:

Apple App Store: https://apps.apple.com/us/app/bitzer-refrigerant-ruler/id373683792?l=de&ls=1 
Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitzerus.refrigerant.ruler