Niemiecka sieć supermarketów jest pionierem stosowania CO2 od 2006 roku. Od tego czasu 1350 sklepów - czyli 70% - zostało wyposażonych w sprężarki tłokowe do zastosowań transkrytycznych CO2.

Erik Bucher, dyrektor sprzedaży chłodniczej w Bitzer w Sindelfingen, niedawno zaprezentował 100 000. sprężarkę CO2 wyprodukowaną przez Bitzera w Schkeuditz koło Lipska dla Aldi Süd. - Utrzymujemy długotrwałe partnerstwo z Aldi Süd oparte na zaufaniu - powiedział Bucher. - Mogę śmiało nazwać naszego klienta pionierem, ponieważ są oni również częściowo odpowiedzialni za to, że instalacje z CO2 jako czynnikiem chłodniczym są obecnie jednym z najbardziej powszechnych standardów w UE.

Jens Strassburg, dyrektor operacyjny w Aldi Süd, powiedział: - Zawsze szukamy rozwiązań, które umożliwią nam bardziej wydajną obsługę naszych witryn i systemów chłodniczych, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przy użyciu odpowiedniego czynnika chłodniczego i zminimalizowanie nasz wpływ na środowisko. Oszczędności energii ostatecznie potwierdzają krótki okres amortyzacji i wysokie bezpieczeństwo inwestycji. 

Źródło: www.bitzer.de