Pomysłodawcą i organizatorem Regat jest portal branżowy HVACR.pl, a głównym sponsorem tegorocznych zawodów została Hurtownia Wentylacyjna DABROwent z Bydgoszczy. Znamy uroki żeglarskiego bakcyla, a po weekendzie 6-7 września jeszcze raz potwierdzamy - to wciąga! Obok wręcz uzależniającej zabawy przyświecają nam tez inne cel: promowanie idei żeglarskich w środowisku branżowym, promowanie zasad fair play na lądzie i na wodzie, integracja uczestników. 

"Czekaliśmy na to cały rok"

Tak mówią uczestnicy Regat Branży HVACR 2014. To żywy dowód na to, że zabawa połączona z rywalizacją i sprawdzianem swoich umiejętności żeglarskich w firmowym gronie świetnie się sprawdza. Wiele firm przyznaje, że potraktowało Regaty HVACR jako... gotową imprezę integracyjną. Wokół startujących drużyn zebrało się spore grono kibiców, skuszonych atrakcyjną propozycją spędzenia wrześniowego weekendu na Mazurach.

Wyniki i nagrody

W programie zawodów przewidziano przeprowadzenie 8 wyścigów po trasie tzw. „śledzia”. Rozegranych zostało 6 pełnych wyścigów przy wietrze około 2B, temperaturze powietrza 24oC i niemal bezchmurnym niebie. Flauta przed niedzielnymi wyścigami zaburzyła zaplanowany porządek regat i, zamiast trzech, udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Lustrzana tafla wody i wymuszony postój na wozie pomogły zacieśnić kontakty między uczestnikami i… zrelaksować się.

W pięknym stylu - wygrywając wszystkie 6 wyścigów - na podium stanęła załoga VTS Polska Sp. z o.o. - jacht numer 39, za którego sterami zasiadł Damian Kunsztowicz. Na drugim miejscu uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca – firma AERECO Wentylacja Sp. z o.o. na Omedze numer 02, prowadzonej przez Marcina Spędzię. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Marka Kłosa w barwach spółki Jeven (Omega nr 11), debiutująca w zawodach żeglarskich HVACR. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wyniki końcowe Regat Branży HVACR 2014:

Oto my – żeglarska brać!
Na wodach Niegocina w dniach 6 i 7 września 2014 roku zmierzyło się 17 załóg z 14 firm, w tym pięć załóg czteroosobowych i 12 załóg trzyosobowych. W zawodach wzięli udział przedstawiciele producentów, dystrybutorów i wykonawców instalacji i urządzeń HVACR oraz ich rodziny - razem ponad 120 osób.

Oto uczestnicy rywalizacji na wodzie:


VTS Polska - sternik Damian Kunsztowicz - jacht nr 39. I miejsce

Damian Kunsztowicz - sternik VTS Team: W imieniu załogi VTS chciałbym przede wszystkim podziękować za wyśmienitą zabawę w gronie braci żeglarskiej z branży HVACR. Gratuluję również bardzo dobrze przygotowanych regat, podczas których zamówione słońce dopisało, a wiatr pozwolił na rozegranie sześciu ekscytujących wyścigów. Wrażenie potęgowało wieczorne spotkanie przy szantach, spędzone na snuciu morskich opowieści... i nie tylko :) Już dziś rozpoczynamy planowanie strategii obrony I miejsca zdobytego w Regatach Branży HVACR 2014 i nie możemy doczekać się spotkania w przyszłym roku.

 
AERECO Wentylacja – sternik Marcin Spędzia - jacht nr 02. II miejsce

Marcin Spędzia, sternik: Regaty jak zwykle były fenomenalnie przygotowane. Dopisywała nawet pogoda. W niedzielę bezwietrzny poranek, aby załogi miały czas na regeneracje po wieczornych dyskusjach. Flauta służyła również integracji na wodzie. Ale w pewnym momencie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przyszedł szkwał i pozwolił rozegrać ostatni bieg w tych regatach, a naszej załodze wywalczyć drugie miejsce na podium. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, więc mieliśmy dużo frajdy z rywalizacji na wodzie.

Wojciech Kątny, uczestnik: Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Wysoki poziom uczestników sprawił, że rywalizacja była naprawdę zacięta, ale także bardzo przyjemna. Organizator stworzył bardzo przyjemną atmosferę – zarówno podczas zmagań, jak i wieczornej integracji.

Jeven – sternik Marek Kłos - jacht nr 11. III miejsce

Załoga nr 08 Swegon: Cała organizacja regat była w 100% znakomita, nic ująć, nic dodać, wszystko było na bardzo wysokim poziomie! Było bardzo miło, przyjemnie, gościnnie, no i duch rywalizacji również się pojawił. A nawet udało się znam zmoczyć lekko :-). Do zobaczenia za rok!


DABROwent – sternik Maciej Dąbrowski – jacht nr 29
 
Ariston Thermo Polska – sternik Rafał Zadykowicz – jacht nr 40

 
AERECO Wentylacja – sternik Jadwiga Zawada - jacht nr 37

 
KLIMAT Solec – sternik Robert Jarczyński - jacht nr 38


UNIWERSAL – sternik Krzysztof Nowak – jacht nr 16

Krzysztof Nowak: Załoga Uniwersal jest  zgodna - opinię o regatach mamy jak najbardziej pozytywną. Zagrało wszystko łącznie z pogodą. Wracamy do naszego życia zawodowego naładowani pozytywną energią i z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną imprezę regatową.

 
Lennox Polska – sternik Mariusz Hirsz – jacht nr 05

 
PROZON Fundacja Ochrony Klimatu – sternik Krzysztof Grzegorczyk – jacht nr 15

Krzysztof Grzegorczyk - prezes Fundacji Ochrony Klimatu PROZON: Bawiliśmy się doskonale - zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Podziwialiśmy kunszt i zgranie załóg z medalowych miejsc - naszym zdaniem pięknie płynęła drużyna AERECO. Jako załoga. mamy jeszcze sporo do zrobienia, a że zabawa jest przednia i wodne zmagania wciągają - w przyszłym roku płyniemy znowu!
 
MechVent – sternik Jacek Kałuski – jacht nr 36

Jacek Kałuski – właściciel MechVent: Jesteśmy w stu procentach zadowoleni z tegorocznych regat, emocje, pogoda, samo miejsce - po prostu wszystko świetnie się sprawdziło. Gratulujemy pierwszego miejsca firmie VTS i jesteśmy pod wrażeniem ich umiejętności. Stawiamy sobie jako przyszłoroczny cel znalezienie się w pierwszej 10 (ciekawe, czy nam się to uda).

 
Rekreacyjna Grupa Wentylacyjna (RGW) – sternik Piotr Łyszkowski– jacht nr 30

Impreza udana i dobrze zorganizowana, wszystko odbywało się zgodnie z planem i harmonogramem (bo na siłę wiatru i ilość biegów wpływu już nikt nie ma). Wszyscy (nie tylko załogi) czuli się zadbani. Dodatkowo: bardzo miła atmosfera z niezłym jedzeniem w uroczym i dobrze zagospodarowanym miejscu, gdzie, nawet nie biorąc udziału w samym wyścigu, można fajnie spędzić czas – mówi jedna z osób towarzyszących ekipie RGW.


 
DABROwent – sternik Sławomir Miastowski – jacht nr 21

 
Swegon – sternik Adam Rządkowski – jacht nr 08

 
Hestor – sternik Jarosław Rutkowksi – jacht nr 34

 
KLIMAT Solec – sternik Jacek Sarnecki - jacht nr 25

Jacek Sarnecki - Specjalista Działu Wsparcia Realizacji Inwestycji KLIMAT Solec: W imieniu całej ekipy Klimat Solec chciałem serdecznie podziękować za świetnie zorganizowaną imprezę. Poza doskonałą organizacją, trafiliśmy również na piękną, słoneczną pogodę. Wiaterek słaby, ale pozwalający na nawiązanie ciekawej rywalizacji - szczególnie spotkania przy boi dostarczały dużo emocji :-). Zabrakło nieco umiejętności i odrobiny szczęścia, żeby mojej załodze wywalczyć satysfakcjonujące miejsce (na podium, zaraz ... przed VTS-em ;-), skończyło się na drugim... od końca - ale przynajmniej już wiemy, nad czym trzeba popracować przed kolejnym występem :-). Na szczęście załoga Roberta wywalczyła zdecydowanie lepszą pozycję, także Klimat Solec znalazł się w pierwszej połowie stawki :-). Podsumowując: wszyscy bawiliśmy się doskonale i już nie możemy się doczekać kolejnych regat za rok.


Schiessl – sternik Robert Stroiński – jacht nr 24

A wieczorem...

Grzegorz „Gooroo” Tyszkiewicz, ze swoim niesamowitym głosem i poczuciem humoru oraz skrzypek Łukasz Zięba z pasją oddali się swojej profesji podczas wieczornej biesiady w Tawernie Marina. Były szanty i dobrze znane szlagiery oraz wspólne śpiewanie z pomocą śpiewników przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Stopy wody pod kilem!
DABROwent – Hurtownia Wentylacyjna
z siedzibą w Bydgoszczy – zostając w tym roku Sponsorem Regat HVACR - wykorzystała doskonałą okazję do szerokiej promocji swojej marki oraz firmy wśród uczestników i sympatyków Regat, a także w rozpoznawalnych mediach branżowych. Regaty HVACR swoim patronatem objęły: miesięcznik Chłodnictwo&Klimatyzacja, e-miesięcznik InstalReporter oraz portal branżowy klimatyzacja.pl.

Przedstawiciele klimatyzacja.pl aktywnie uczestniczyli w naszych zawodach

Pomyślnych nagród!
Organizator zawodów - portal HVACR.pl - i jeden z patronów medialnych - portal klimatyzacja.pl - przygotowały pakiety reklamowe dla laureatów I, II i III miejsca.
HVACR.pl: I miejsce - pakiet wart 3000 zł netto, II miejsce - pakiet wart 2000 zł netto, III miejsce - pakiet wart 1000 zł netto.
klimatyzacja.pl: I miejsce - pakiet wart 3000 zł netto, II miejsce - pakiet wart 2000 zł netto, III miejsce - pakiet wart 1000 zł netto.
Redakcja Chłodnictwo&Klimatyzacja zaoferowała półroczne e-prenumeraty miesięcznika.
Laureaci otrzymali też okolicznościowe medale i puchary. Wszystkim załogom wręczono dyplomy. Reprezentacja portalu klimatyzacja.pl przyznała też nagrodę fair play, którą otrzymała… Aldona Rybka – redaktor portalu HVACR.pl!

Zarażamy pasją do żeglarstwa
W tym roku na wodach Niegocina spotkali się sternicy o różnym doświadczeniu - ci, którzy od 10 lat nie trzymali steru w rękach, a wygrali (Damian Kunsztowicz, VTS) i ci, którzy dopiero co zdali egzaminy sternika jachtowego i osiągnęli wysokie 4 miejsce (Maciej Dąbrowski, DABROwent). Nasze branżowe spotkanie pod żaglami jest dla wszystkich: małych i dużych firm, sterników z wprawą wykorzystujących wiatr w żaglach i tych nadrabiających entuzjazmem. Z roku na rok rośnie grono doświadczonych sterników.

Za rok o tej samej porze
Mamy już swoje branżowe żeglarskie miejsce - port Ekomarina w Giżycku. Planujemy więc, że na jachtach „Giżyckich Omeg” otworzymy kolejne zawody 5 września przyszłego roku. Do udziału w Regatach zapraszamy nie tylko producentów i dystrybutorów HVACR, ale także przedstawicieli mediów, uczelni i szkół oraz organizacji i stowarzyszeń branżowych.
Po doświadczeniach z tegorocznych wyścigów, w zawodach 2015 wprowadzone zostaną pewne zmiany. Będą to prawdopodobnie: losowanie łodzi po każdej zmianie w porcie, skrócenie trasy wyścigu lub jej zmiana oraz wcześniejsze rozpoczęcie zawodów i większa liczba wyścigów.
 
Pływamy, bo...
Zawody żeglarskie to doskonała okazja do sportowej rywalizacji w gronie branżowym oraz aktywnego wypoczynku na mazurskich wodach. To również okoliczności dogodne do integracji przedstawicieli branży HVACR oraz sprzyjające wymianie zdań i dyskusjom w gronie fachowców. Regaty to swobodna atmosfera i neutralny grunt, które sprzyjają tworzeniu relacji nieformalnych.
Dzięki dużemu zainteresowaniu branży i niezapomnianej atmosferze stworzonej przez uczestników, impreza żyje przez cały rok we wspomnieniach i rozmowach branżowych w placówkach firm HVACR w całym kraju. Jest też bezcenna możliwość sportowego pokonania konkurencji ;).

Regaty 2015 odbędą się w dniach 5-6 września.

Już teraz serdecznie zapraszamy!
- załoga HVACR.pl – organizator Regat Branży HVACR

PS. Do promocji Regat oraz komunikacji z uczestnikami stworzony został dedykowany portal internetowy www.regaty.hvacr.pl, oraz wydarzenie na Facebooku. Galeria zdjęć dostępna jest pod adresem www.regaty2014.hvacr.pl. Zdjęcia wykonał Marcin Alicki.