31 lipca 2018 firma ogłosiła, że zakończy działalność zakładu w Bristolu w stanie Virginia w ciągu najbliższych 60 dni. Bristo Compressors to jeden z największych pracodawców w Bristolu.

W ostatnich latach w zakładzie Bristol Compressors pojawiały się kolejne zwolnienia. Rzecznik firmy powiedział, że najbardziej znaczącym czynnikiem skutkującym zamknięciem jest porażka działalności firmy na Bliskim Wschodzie (firma otworzyła biuro sprzedaży w 2015 roku).

Jeszcze na początku tego roku sytuacja w firmie wyglądała uregulowaną, kiedy to ogoszono zmiany i opracowanie nowych wysokowydajnych sprężarek i systemów z maszynami DHX.

- Rozumiemy, że zamknięcie firmy stwarza poważną niepewność dla wielu gospodarstw domowych w hrabstwie Washington i okolicznym regionie - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Washington County Saul Hernandez. - Nasze kierownictwo i personel ściśle współpracują z kadrą partnerów na szczeblu stanowym i lokalnym, aby zapewnić pomoc pracownikom i ich rodzinom. Organizowane zostaną również targi pracy, aby jak najszybciej przywrócić ludzi do pracy. 

Założona w 1975 roku Bristol Compressors International była kiedyś spółką zależną od York International. Po zakupie Yorku przez Johnson Controls w 2006 roku działalność Bristol została przejęta przez firmę inwestycyjną KPS Capital Partners. Został on następnie zakupiony przez obecnych właścicieli, nowojorską Garrison Investment Group, w 2012 roku. W 1995 roku Bristol założył Scroll Technologies w Arkadelphia w Arkansas, jako spółkę joint venture 50/50 z Carrier. Firma ta została przejęta przez Danfoss w 2006 roku.