Sprężarki Turbocor, zaprojektowane specjalnie do systemów HVAC (głównie klimatyzacja i pompy ciepła), były pierwszymi na świecie sprężarkami bezolejowymi. Eliminuje to szereg podzespołów związanych z obiegiem oleju: separator, podgrzewacz i chłodnica oleju, pompa olejowa, filtr olejowy oraz sterowanie. Rozwiązanie to pozwala sprężarce pracować długotrwale i bezawaryjnie, eliminując problemy wynikające z niedboru lub zanieczyszczenia oleju w urządzeniu. Poprawia także sprawność przekazywania ciepła. 

Sprężarki mają zakres mocy chłodniczej od 14 do 26 kW, w przypadku pracy sieciowej osiągają 46 kW. Prędkość jest modulowana od 15 do 100 obrotów na minutę. Kompaktowy elektroniczny zawór rozprężny ETS Colibri umożliwia precyzyjny wtrysk cieczy. Sprężarka wyróżnia się też cichą pracą - zaledwie 73 dBA, w porówananiu do 85 dBA tradycyjnej sprężarki scroll.

Zgodnie z najnowszymi trendami ochrony środowiska w Unii Europejskiej i w Ameryce - stosowania czynników o jak najniższym GWP - Danfoss wprowadza sprężarki Turbocor TG310, które pracują z czynnikiem HFO-1234ze. Nadaje się do zastosowań zewnętrznych w agregatach chłodzonych powietrzem. Decyzja o pełnej komercjalizacji rozwiązania będzie podjęta zależnie od tego, jak odbiorcy przyjmą te rozwiązania.