W kilku zastosowaniach HVACR naturalne czynniki chłodnicze są obecnie preferowaną opcją w nowym sprzęcie, zwłaszcza w krajach, które rozpoczęły wycofywanie HFC. Niemniej jednak przejście to wymaga wydajnych systemów, które mogą również zmniejszyć pośrednią emisję CO2. Zastosowanie technologii o najwyższej wydajności jest niezbędne do połączenia naturalnych czynników chłodniczych i wysokiej wydajności. Należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych: unikalne cechy naturalnych czynników chłodniczych, takie jak wysokie ciśnienia w cyklach R-744 (CO2) i palność węglowodorów.

"Celem Białej Księgi Naturalne czynniki chłodnicze jest systematyczne zestawianie wyników wieloletnich studiów i badań nad naturalnymi czynnikami chłodniczymi" - skomentowała Miriam Solana, specjalista ds. Wiedzy Technicznej HVACR. "Naszym zamiarem w tym dokumencie jest przyczynienie się do udostępnienia jak największej ilości informacji teoretycznych oraz przedstawienie przeglądu technologii optymalizacji oszczędności energii i tworzenia systemów o najniższej całkowitej emisji CO2. W CAREL wierzymy w znaczenie wspierania szerokiego stosowania tych czynników chłodniczych, które stanowią konkretną i wykonalną odpowiedź na zrównoważony rozwój środowiska. Musimy kontynuować badania i prowadzić badania: celem innowacji jest osiągnięcie systemów, które są zgodne z unikalnymi właściwościami naturalnych czynników chłodniczych i są zgodne z przepisami, bez poświęcania wydajności".

Biała Księga "Naturalne czynniki chłodnicze" jest podzielona na pięć części. Pierwsza zawiera podsumowanie właściwości naturalnych czynników chłodniczych. Druga analizuje ewolucję cykli z naturalnymi czynnikami chłodniczymi i możliwości, które są obecnie dostępne. W ostatnich trzech sekcjach opisano przykłady technologii modulacyjnych i rozwiązań o wysokiej wydajności. Celem jest przegląd technologii dostępnych do projektowania wysokowydajnych systemów wykorzystujących naturalne czynniki chłodnicze.

Biała księga „Naturalne czynniki chłodnicze” jest dostępna bezpłatnie TUTAJ