Firma Carrier zgodziła się nabyć udziały własnościowe Toshiby w długoletnim wspólnym przedsięwzięciu obu firm, aby rozszerzyć swoją rolę w dostarczaniu systemów VRF i lekkich systemów komercyjnych.

Oczekuje się, że przejęcie Toshiba Carrier Corporation (TCC) zwiększy globalne możliwości produkcyjne firmy Carrier w zakresie systemów VRF. Firma zauważyła, że ​​technologia jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów światowego rynku HVACR.

W ramach umowy Carrier pozyska wszystkie placówki badawczo-rozwojowe TCC, a także swoje globalne operacje produkcyjne.

Systemy VRF, które mają na celu zapewnienie wysokiej wydajności funkcji ogrzewania elektrycznego i chłodzenia, zostały uznane przez firmę Carrier za technologię ważną w celu zmniejszenia śladu węglowego swoich klientów w ciągu następnej dekady.

Dave Gitlin, prezes i dyrektor generalny firmy Carrier, powiedział, że przejęcie było ważnym krokiem w kierunku zwiększenia zdolności grupy do dostarczania bardziej wydajnych i zrównoważonych systemów ogrzewania i chłodzenia.

Powiedział: „Carrier widzi znaczny potencjał wzrostu w globalnych segmentach VRF, lekkich komercyjnych i pomp ciepła i jest podekscytowany możliwością rozszerzenia naszej działalności poprzez to strategiczne przejęcie. Udowodniona wiedza specjalistyczna TCC w zakresie badań i rozwoju, silna globalna marka i utalentowani pracownicy będą wspaniałymi dodatkami”.

Oczekuje się, że pracownicy TCC będą kontynuować pracę w ramach działalności HVAC firmy Carrier, według Toshiba. Spółka joint venture została utworzona pod koniec lat 90. w celu produkcji sprzętu komercyjnego obejmującego sprężarki, pompy ciepła i systemy VRF.

Transakcja opiera się również na innych niedawnych przejęciach grupy.

Firma Carrier ogłosiła w 2021 roku, że przejęła chińską firmę Guangdong Giwee Group, która specjalizuje się w systemach VRF i lekkich komercyjnych systemach HVAC.

Transakcja zapewniła firmie Carrier uzyskanie pełnych zdolności produkcyjnych grupy w kraju z myślą o lokalnej produkcji bardziej energooszczędnych technologii.