Jest to znaczące osiągnięcie dla marek Carrier, Profroid, Green & Cool i Celsior działających w ramach Carrier Commercial Refrigeration. CCR został pierwszym europejskim producentem, który osiągnął tak znaczącą liczbę sprzedanych urządzeń z CO2. 

Carrier Commercial Refrigeration jest pionierem w stosowaniu naturalnego czynnika chłodniczego CO2 w komercyjnych urządzeniach chłodniczych. Znany również jako R744, CO2 jest niepalnym i nie niszczącym warstwy ozonowej czynnikiem chłodniczym i ma potencjał ocieplenia globalnego (GWP) wynoszący zaledwie jeden - czyli jest tysiące razy niższy niż wiele tradycyjnych czynników chłodniczych. Czynnika CO2 nie dotyczy najnowsze rozporządzenie w sprawie F-gazów.

Pierwszy system Carrier CO2 został zainstalowany w 2004 roku w supermarkecie w Szwajcarii. Systemy z CO2 zyskiwały popularność w ciągu następnych kilku lat dzięki wprowadzeniu serii CO2OLtec®. Zaangażowanie w naturalne systemy chłodnicze zostało wzmocnione w roku 2010, kiedy Green & Cool - specjalista w dziedzinie zaawansowanych technologicznie regałów CO2 - stał się częścią grupy.

- Wierzymy, że CO2 jako naturalny czynnik chłodniczy jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla wymogów regulacyjnych, jak i oczekiwań klientów dotyczących zrównoważonego i wydajnego rozwiązania chłodniczego - powiedział Victor Calvo, prezes Carrier Commercial Refrigeration.

10 000-ty urządzenie Carrier Commercial Refrigeration na CO2 - QuietCO2OL MC indoor


Carrier nadal koncentruje się na rozwoju energooszczędnych systemów. Najnowszy system CO2OLtec Evo wykorzystuje opatentowaną technologię eżektora, która może zwiększyć oszczędność energii o 30% w skali rocznej. Dotyczy to wszytskich klimatów, odpowiadając na wyzwania w całej Europie, gdzie średnie temperatury przekraczają 15 stopni Celsjusza.

Firma Carrier oferuje pełną gamę systemów CO2, dostosowanych do różnych zastosowań (od 1 kilowata do 1,2 megawata) we wszystkich klimatach. Ruch w kierunku naturalnych czynników chłodniczych rozpoczął się od instalacji supermarketów i rozszerza się z małych sklepów na obiekty sportowe, lodowiska i magazyny i nie tylko.

 

 

Źródło: Informacja prasowa Carrier