Zaprojektowane jako rozwiązanie typu „plug and play”, serie Daikin Rooftop są fabrycznie napełnione czynnikiem chłodniczym.

Jednostki są dostępne w mocach do 190 kW w czterech różnych wersjach obejmujących opcje świeżego powietrza, wyciągu i odzysku ciepła. Podstawowa opcja instalacji nie wymaga dodatkowego orurowania i zapewnia natychmiastowe połączenie typu "plug and play", zapewniając recyrkulację powietrza. Wersja z dwiema przepustnicami jest dodatkowo wyposażona w zintegrowane świeże powietrze, podczas gdy model z trzema przepustnicami zapewnia również wyciąg powietrza wraz z termodynamicznym odzyskiem ciepła. Wiodącą gamą jest wersja premium z czterema przepustnicami, dodatkowo wyposażona w płytowy wymiennik ciepła, który odzyskuje ciepło odpadowe w najbardziej efektywny sposób. Darmowe chłodzenie z możliwym do 100% świeżym powietrzem zapewnia lepszą jakość powietrza przy oszczędności energii.

Seria Rooftop, wykorzystująca sterowane inwerterowo sprężarki spiralne w większości serii, zawiera również zintegrowany wysokowydajny wentylator typu plug-in EC o ciśnieniu statycznym od 350 Pa do 850 Pa. Solidna konstrukcja urządzenia z dwuwarstwowymi panelami o grubości 25 mm również minimalizuje hałas.

Integrację nowej serii R32 Rooftop z istniejącymi systemami zarządzania budynkiem uzyskuje się za pośrednictwem protokołu BACnet lub Modbus lub z własnym systemem BMS firmy Daikin, inteligentnym Menedżerem Dotykowym.

Nowa seria jest dostępna w standardowych wersjach do szybkiej dostawy lub na specjalne zamówienia, aby umożliwić projektantom dostosowanie jednostek do konkretnych potrzeb budowlanych. Szeroka gama dodatkowych opcji montowanych fabrycznie obejmuje pomocnicze źródła ciepła, takie jak palniki gazowe, szeroką gamę filtrów do ISO ePM1 85% (F9), nawilżacze parowe, przewymiarowane wentylatory dla wyższych ESP.