Chillventa 2014 w gorącej fazie przygotowań

Od 14 do 16 października br. eksperci HVACR z całego świata spotkają się w Norymberdze. Dzień wcześniej,  w poniedziałek  13 października, odbędzie się Chillventa Congressing.
Organizator – NürnbergMesse – informuje, że już na kilka miesięcy przed terminem tegorocznych targów, w porównaniu do poprzedniej edycji Chillventa w 2012 roku, powiększono  zamówioną powierzchnię wystawienniczą: z 35.000 m2 (2012) do 37.000 m2.
To czwarta edycja Chillventa – międzynarodowych targów chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i pomp ciepła, odbywających się w Niemczech co dwa lata. Prawdopodobnie w tym roku znów pobije rekordy poprzednich edycji pod względem powierzchni, wystawców i zwiedzających. Organizatorzy oczekują około 950 wystawców (2012: 914) i 30000 odwiedzających 28500 (2012). Hale wystawiennicze w Exhibition Centre Nuremberg pozostają takie same: te o numerach 1, 2, 4, 5 i 6 – przeznaczone będą urządzeniom i systemom dla chłodnictwa; hala 7 - systemom klimatyzacji i wentylacji, wentylatorom i pompom ciepła.
"Ci, którzy mają zamiar pojawić się jako wystawcy na Chillventa 2014, muszą szybko podejmować decyzje: są jeszcze wolne miejsca, ale jest ich niewiele. Powiększamy powierzchnię i spodziewamy się 950 wystawców" - powiedziała Alexander Stein, Event Manager targów norymberskich.
Wystawcy zarezerwowali już ponad 90% powierzchni  hal z 2012 roku.
"Goście targów i uczestnicy kongresu nie mogą doczekać się już kompleksowej, międzynarodowej i najświeższej gamy produktów oraz Chillventa Congressing  z programem i prelegentami najwyższej klasy" - mówi Alexander Stein , dyrektor Wystawy Chillventa 2014.

 

Efektywność energetyczna i ochrona środowiska - najnowsze trendy Chillventa 2014

Podczas Chillventa 2014 przedsiębiorstwa działające w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i sektorze pomp ciepła, pokażą szerokie spektrum branży w całej jej różnorodności. Tematyka wystawy i towarzyszących jej spotkań i konferencji skupiona będzie na innowacyjnych i przełomowych aspektach w zakresie efektywności energetycznej,  F-gazów, czynników naturalnych, magazynowania energii i zmianach w legislacji branżowej.Pompy ciepła jako alternatywa

Szczególną uwaga wystawy i kongresu zwrócona będzie ku pompom ciepła. "W ostatnich latach pompa ciepła, mimo wzrostu cen energii elektrycznej, została doceniona jako atrakcyjna alternatywa dla innych źródeł ciepła opierających się na paliwach kopalnych. Ze względu na rosnący popyt w tym segmencie, zauważalny jest szybki rozwój techniczny pomp ciepła" - wyjaśnia dr inż. Rainer M. Jacob, koordynator programu technicznego Chillventa 2014.
Ponadto, zwiedzający wystawę Chillventa będą mogli dowiedzieć się o energii przyszłości, o potrzebie wykorzystania ciepła i zimna w tym samym czasie i hybrydowych układach chłodzenia. Głównym tematem specjalnej wystawy zlokalizowanej w hali 7 będą właśnie systemy hybrydowe.

 

Energooszczędne centra danych – to możliwe

Zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania w dziedzinie klimatyzacji w centrach danych nieustannie wzrasta. Wpływa na to przede wszystkim stale rosnąca ilość danych, zwiększone zapotrzebowanie na energię i ogromne koszty energii. To wyzwanie dla operatorów centrów danych na całym świecie. Podczas Chillventa 2014 zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania w dziedzinie Green IT, w tym układy z odzyskiem ciepła oraz wydajne i opłacalne systemy konwersji istniejących centrów danych.

 

Kongres Chillventa: od ekspertów dla ekspertów

Chillventa Congressing odbędzie się tuż przed otwarciem targów Chillventa (14-16.10), w poniedziałek  13 października 2014 r. Kongres dostarcza rozległą wiedzę dla wszystkich segmentów branży HVAC i HP (ang. Heat Pump - pompa ciepła). Głównym tematem obrad będzie energooszczędność systemów chłodniczych i klimatyzacyjnych, ochrona środowiska i klimatu. Specjaliści z branży – naukowcy i praktycy – będą identyfikować trendy, analizować rynki i zmiany w przepisach prawa, przedstawiać aktualny stan badań i rozwoju oraz szukać rozwiązań wskazujących kierunki rozwoju branży.

 

Chillventa – więcej niż targi

Poza wystawą i kongresem zaplanowano ponad 100 prezentacji i warsztatów. Tak duża dawka wiedzy eksperckiej to okazja do pogłębienia swoich wiadomości i możliwość  omówienia poszczególnych zagadnień z ekspertami. Specjaliści z branży przygotowują wykłady o czynnikach chłodniczych o niskim GWP, wytyczne dla eko-projektów w chłodnictwie i klimatyzacji, o sprężarkach o wysokiej wydajności, adiabatycznym chłodzeniu z licznymi przykładami zastosowań w hotelach, supermarketach i budynkach niemieszkalnych. Wystąpienia przygotowują liczące się w branży HVACR organizacje jak ASERCOM, EPEE, EHPA, IEA-HPP i ASHRAE.

 

Chillventa 2012 – fakty

Chillventa 2012 zakończyły się po trzech dniach z rekordową liczbą 914 wystawców-firm z 43 krajów, z 28462. odwiedzającymi i 200 uczestnikami kongresu. Od 9 do 11 października 2012 roku Norymberga po raz trzeci była centrum międzynarodowej wspólnoty HVACR i pomp ciepła.

 

Chillventa jest kobietą

Od pierwszej edycji  wystawie w Norymberdze towarzyszy jej ucieleśnienie o imieniu Chillventa, uosabiające chłodny profesjonalizm: modelka o białych krótkich włosach, w mroźnym makijażu i połyskującym białym spodnium. Występuje na plakatach oraz towarzyszy wydarzeniom targowym jak np. uroczystość otwarcia wystawy.

Chillventa is a woman

Więcej o Chillventa na oficjalnej stronie wystawy www.chillventa.de/en/