Chillventa - Międzynarodowa Wystawa, Chłodnictwo, Klimatyzacji i Wentylacji, Pomp Ciepła - to jedna z najważniejszych międzynarodowych platform targowych i kongresowych. Kongres Chillventa odbywa się na dzień przed wystawą i oferuje doskonałą wiedzę ekspercką dla branżystów z całego świata.

Chociaż wydarzenie wirtualne z pewnością nie zastąpi osobistej interakcji, organizator planuje aby elementy targów Chillventa 2020, takie jak Chillventa CONGRESS, fora branżowe i prezentacje produktów, odbyły się w wersji wirtualnej. Dlatego też nadal można rezerwować czas w tegorocznym terminie wystawy: 13–15 października 2020 r.

W związku z trwającą pandemią koronawirusa i jej wpływem na globalną gospodarkę, NürnbergMesse postanowił w porozumieniu z Radą Doradczą ds. Wystawy nie organizować Chillventa 2020. „To nie była łatwa decyzja”, mówi Petra Wolf, Członek Zarządu NürnbergMesse. „Aby ocenić nastrój branży, przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badanie wśród ponad 800 wystawców z całego świata, którzy zarejestrowali się na 2020 r. oraz wszystkich odwiedzających, którzy uczestniczyli w targach Chillventa 2018. Wyniki potwierdziły naszą decyzję o anulowaniu Chillventa na ten rok" - dodaje.

Organizatorzy informują również, że badają możliwości digitalizacji części Chillventa, wykorzystując pierwotną datę tej jesieni. „Liczne dyskusje, które przeprowadziliśmy w ostatnich tygodniach, pokazały nam, że biorąc pod uwagę niezwykłe okoliczności w tym roku, nasi klienci nadal chcieliby mieć możliwość interakcji i muszą dowiedzieć się o nowych produktach, nawet jeśli nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu”- zauważa Petra Wolf, członek zarządu NürnbergMesse. „Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zaoferować platformę, za pomocą której będziemy mogli organizować na przykład Chillventa CONGRESS lub fora handlowe lub prezentacje produktów w formacie wirtualnym, abyśmy mogli zaspokoić potrzebę dzielenia się wiedzą i zapewnić dialog z ekspertami dla ekspertów. Po raz pierwszy społeczność chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła spotka się na tak szeroką skalę w Internecie" - dodaje Wolf.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za wiele szczerych i konstruktywnych rozmów, które przeprowadziliśmy w ostatnich tygodniach z naszymi wystawcami, stowarzyszeniami zawodowymi i Radą Doradczą ds. Wystawy, które pomogły nam w podejmowaniu decyzji. Najważniejsze dla nas jest, aby nie organizować żadnych wydarzeń wbrew życzeniom branży. Chillventa jest kamieniem węgielnym międzynarodowej społeczności zajmującej się chłodnictwem, klimatyzacją, wentylacją i pompami ciepła i właśnie tak chcemy, aby trwała nadal. Uważamy, że ważne jest, aby zachowała swój charakter wiodącej światowej wystawy techniki chłodniczej. W kontekście pandemii Covid-19, ograniczeń w podróżowaniu i obecnej międzynarodowej sytuacji gospodarczej zakładamy, że gdybyśmy zorganizowali Chillventę w tym roku, nie byłby to sukces, którego chcieliby nasi klienci. Nawet jeśli, jak można się spodziewać, sytuacja wygląda inaczej w październiku, teraz jest właściwy czas, aby anulować i umożliwić naszym klientom planowanie z większą pewnością” - kontynuuje Wolf.

„Od samego początku Chillventa cieszyła się wyjątkowo wysokim poziomem uczestnictwa międzynarodowego - około 70 procent w przypadku wystawców i około 60 procent w przypadku odwiedzających. W tym roku jest mało prawdopodobne, abyśmy osiągnęli poziom uczestnictwa międzynarodowego, który jest ważny zarówno dla naszych wystawców, jak i odwiedzających targi, biorąc pod uwagę obecne ograniczenia podróży międzynarodowych i sytuację gospodarczą jako całość. Dlatego decydując się nie organizować wystawy przez kolejne dwa lata, czekamy w kolejce na udany Chillventa w miejscu wystawy w Norymberdze w 2022 roku. Ale przed tym spotkamy się w wirtualnej przestrzeni o zwykłej porze w tym roku. Z niecierpliwością czekamy na Ciebie” - komentuje Daniela Heinkel, dyrektor wystawy Chillventa.

CHILLVENTA NUREMBERG – 13-15 października 2020 - Norymberga - https://www.chillventa.de/