Chillventa Rossija kontynuuje historię sukcesu

Jedno z najważniejszych wydarzeń rosyjskiego rynku chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła - Chillventa Rossija 2013 - odbędzie się w Moskwie w dniach 5-7 lutego 2013. Trzecia edycja Międzynarodowych Targów Chłodnictwa, Klimatyzacji i Pomp Ciepła Chillventa Rosja, w halach Centrum Wystawowego Crocus Expo w Moskwie, zgromadzi ponad 130 wystawców z różnych krajów Europy i Azji. W tym roku wśród wystawców pojawi się więcej firm spoza Rosji, słusznie oczekujących od wystawy doskonałego miejsca do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i możliwości sprzedaży swoich produktów na szybko rosnącym rynku rosyjskim HVACR. Wystawę uzupełnia Chillventa Rossija Congressing - kongres dostarczający informację i wiedzę na temat rosyjskiego przemysłu HVAC & R. Chillventa Rossija z roku na rok umacnia swoją pozycję jako wiodącej platformy dla rosyjskiego rynku sektora HVACR.

Chillventa Rossija impulsem dla rozwoju branży HVACR

Chillventa Rossija oferuje odwiedzającym najnowsze informacje i prezentację nowych produktów sektora chłodniczego, klimatyzacyjnego, transportu chłodniczego oraz pomp ciepła. Obserwowany w ostatnich latach ciągły rozwój rosyjskiego sektora HVACR, jest uwarunkowany przez regulacje rządowe, ukierunkowane na oszczędzanie energii i ochronę środowiska. Aktualnie aplikacje chłodnicze stanowią 20 procent ogólnego zużycia energii. W praktyce - przemysł nie poradzi już sobie bez procesów chłodzenia. Chłodzenie stosowanie jest we wszystkich obszarach przemysłu od systemów domowych po lotnictwo. Zapewnienie ciągłość łańcucha chłodniczego od produkcji przez przechowywanie, transport aż do sprzedaży towarów to także bezpieczeństwo dostarczania świeżej żywności do konsumenta. Ponadto w Rosji wciąż odnotowuje się wzrost zainteresowania technologią pomp ciepła, które podczas rosyjskiej edycji Chillventa będą prezentowane w osobnym pawilonie wystawy.

Chillventa Rossija i Chillventa Rossija Congressing zgromadzą międzynarodowych i rosyjskich liderów branży, oferując ekspertom idealną platformę do wymiany wiedzy i informacji. Wystawa i kongres są wspierane przez międzynarodowe i rosyjskie stowarzyszenia, organizacje oraz instytucje badawcze i szkoleniowe.
Wśród tematów obrad kongresowych pojawią się m.in. energooszczędne komponenty i urządzenia, pompy ciepła dla budynków komunalnych i handlowych oraz chłodnictwo i klimatyzacja w  zastosowaniach przemysłowych i handlowych. Ponadto przedstawione zostaną wnioski z projektów badawczych.

Pełna nazwa: Chillventa Rossija 2013 - The International Trade Fair for Refrigeration, Air Conditioning & Heat Pumps for Commercial, Industrial and Building Applications

Miejsce i termin: Moscow Crocus Expo International Exhibition Center, 5-7 lutego 2013 r.

Organizator: NürnbergMesse Group wspierana przez Partnerów