Technologia Hybrid VRF (HVRF)

System HVRF – prezentowany jako pierwszy na świecie dwururowy system do jednoczesnego chłodzenia i grzania z odzyskiem ciepła – składa się z jednego urządzenia zewnętrznego VRF R2 serii City Multi i jednego kontrolera HBC. Pokazano też prototyp następnej generacji urządzeń zewnętrznych City Multi, ulepszonych pod względem efektywności energetycznej, komfortu i zakresu funkcji.

Nowości w serii komercyjnych urządzeń klimatyzacyjnych (Mr. Slim)

Seria Mr. Slim z Power Inverter wyróżnia się wyższą efektywnością energetyczną i długością instalacji do 100 m. Urządzenia te zachowują znamionową wydajność grzewczą nawet w temperaturze −3°C. Pracują z czynnikiem chłodniczym R32. W przyszłości będą oferowane równolegle z wersjami na R410A.

Nowości w serii M

Seria M – urządzenia do mieszkań i domów oraz niewielkich powierzchni komercyjnych – wzbogacona została o urządzenie MSZ-LN (SEER wynosi 10,3), pracujące na czynniku R32 lub R410A oraz urządzenie zewnętrzne Hyper Heating umożliwiające użytkowanie produktów z Serii M w trybie pompy ciepła w temperaturze do −25°C.

Przykładowe zaawansowane rozwiązania MSZ-LN to dopracowany czujnik i-see 3D, dwie żaluzje powietrzne, karta WLAN w wyposażeniu standardowym oraz poczwórny filtr plazmowy. Interesujące są też planowane wersje kolorystyczne: czarna, biała, perłowa i bordowa.

Interfejs RMI (Remote Monitoring Interface)

Interfejs – narzędzie sterowania i monitorowania oparte o chmurę – pozwala obsługiwać, kontrolować i analizować systemy (głównie systemy City Multi) z dowolnego miejsca. Rozwiązanie umożliwia monitoring optymalizacji zużycia energii, np. w sklepach sieci handlowej lub biurowcach. Pokazano także dedykowane systemy zarządzania: MELCOtel dla hoteli oraz MELCORetail dla sieci handlowych. Przy ich użyciu można realizować wiele właściwych dla danych zastosowań funkcji sterowania i kontroli, które zapewniają większą efektywność i wyższy komfort.

Monoblokowa pompa ciepła na CO2

Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim do użytku komercyjnego. Wytwarza ciepłą wodę o temperaturze do 90°C przy temperaturze na zewnątrz do −25°C. Idealnie nadaje się do uzupełnienia instalacji VRF o przygotowanie c.w.u.

e-Series - wytwornica wody lodowej o modułowej budowie

pierwsza wprowadzana przez Mitsubishi Electric do sprzedaży w Europie . W Japonii produkty tego typu od lat cieszą się wysokim uznaniem, zatem firma zdecydowała się wprowadzić to rozwiązanie także na rynek europejski. Elementy takie jak głębokość 90 cm i wywiew skierowany ku przodowi sprawiają, że to rozwiązanie zoptymalizowane. Urządzenie jest ciche, może zostać zainstalowane zarówno na dachu, jak i na elewacji, może też zostać podłączone do układu regulacji.