Od 16 do 18 października 2018 roku Chillventa po raz kolejny zmieni Centrum Targowe w Norymberdze w międzynarodowe miejsce spotkań przedstawicieli branży chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. Impreza rozpoczyna się 15 października konferencją Chillventa CONGRESS, podczas której eksperci z całego świata mogą uzyskać informacje na temat najnowszych trendów w branży. Daniela Heinkel, dyrektor targów Chillventa w NürnbergMesse, opowiada o rozwoju wystawy i jakich nowości mogą spodziewać się branżowi profesjonaliści.

Czego mogą oczekiwać eksperci branży HVAC na Chillventa 2018? W jaki sposób ewoluowała wystawa?
Daniela Heinkel: Jeśli chodzi o powierzchnię wystawową Chillventy - ponownie wzrosła. Nowa układ hal, z których mogliśmy skorzystać po raz pierwszy w 2016 roku, okazała się sukcesem. Informacje zwrotne od odwiedzających wskazują, jak ważne jest posiadanie wyraźnej struktury ekspozycji. Ułatwia to gościom poruszanie się po wystawie i przygotowanie do wizyty na targach. Ponadto cieszymy się, że wielu wystawców zarezerwowało w tym roku większe stoiska. To także jest oznaką ich ogromnego zaufania do wydarzenia. Eksperci z całego świata spotykają się na Chillventa aby uzyskać informacje, podzielić się swoimi poglądami oraz przedstawić i zainicjować nowe projekty. Spodziewamy się po raz kolejny powitać około 32 000 odwiedzających targi i po raz pierwszy osiągnąć liczbę 1000 wystawców z całego świata.
Kongres Chillventa i fora wystawców są najważniejszymi wydarzeniami towarzszącymi wystawie. Wystawcy i stowarzyszenia z całego świata, a także goście branżowi i dziennikarze, wykorzystują Chillventa jako swoją platformę branżową. Tutaj spotykasz klientów biznesowych, kultywujesz i rozwijasz sieci kontatów oraz prowadzisz działalność. Średni odsetek wystawców międzynarodowych jest bardzo wysoki i przekracza 68%. Oczekujemy, że 57% odwiedzających przyjedzie do Norymbrgi z innych krajów. Oczywiście, Chillventa jest wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu, wydarzeniem ekspertów dla ekspertów, zgodnie hasłem „Chillventa Connecting Experts”.

W jaki sposób rozwinięta została międzynarodowa sieć chłodnicza, klimatyzacyjna, wentylacyjna i pompy ciepła Chillventa?
Daniela Heinkel: Tak jak wspomniałem, Chillventa w Norymberdze jest w szczególności wydarzeniem międzynarodowym. I chcemy sprostać temu zadaniu. Międzynarodowe portfolio chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła jest bezkonkurencyjne i od wielu lat wykazuje bardzo pozytywne wyniki. NürnbergMesse zbudowało w ostatnich latach imponującą światową sieć obejmującą wiodącą wystawę Chillventa i European Heat Pump Summit w Norymberdze, ACREX India, REFCOLD India oraz European Pavilion powered by Chillventa podczas China Refrigeration.
Eksperci z całego świata mogą liczyć na międzynarodową sieć chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła, którą będziemy rozbudowywać wszędzie tam, gdzie ma to sens. Zgodnie z mottem „Chilventa Łączy Ekspertów” (Chillventa Connecting Experts).

Jakie są główne obszary tematyczne Chillventa 2018?
Daniela Heinkel: Dzięki szerokiej gamie eksponatów, Chillventa prezentuje przekrój branży z komponentami, systemami i aplikacjami dla chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. W tym roku targi i kongres skoncentrują się na takich tematach, jak Internet rzeczy (IoT), bezpieczeństwo IT systemów chłodniczych, wdrożenie rozporządzenia w sprawie chłodzenia parowego, wież chłodniczych i mokrych separatorów (42. BlmSchV), aktualne cele klimatyczne, eko-projektowanie, rekultywacja i obróbka czynników chłodniczych, efektywność poprzez sterowanie, innowacje w przekazywaniu ciepła, klimatyzacja centrów danych, odzyskiwanie ciepła i rozwiązania systemowe dla ciepłej wody.

Chillventa oferuje rozbudowany program wsparcia. Gdzie i w jaki sposób goście targowi mogą wziąć udział w wydarzeniach?
Daniela Heinkel: Również i w tym roku mamy dużo do zaoferowania naszym gościom w zakresie transferu wiedzy i profesjonalnego dialogu. W poniedziałek 15 października 2018 - dzień przed Chillventa - odbędzie się Kongres Chillventa, który zapewni ekspertom kompleksowy wgląd w najnowsze tematy branżowe.
Znani na całym świecie mówcy zapewnią wiedzę z zakresu badań, rozwoju i praktyki, a także informacje na temat aktualnych ram politycznych w Europie i na świecie. Program obejmuje V Dzień Innowacji Technologii Chłodniczych: Efektywność Energetyczną i Ochronę Klimatu (w języku niemieckim), Sympozjum ASERCOM + EPEE (w języku angielskim), Technologie pompowania ciepła do zastosowań komercyjnych i przemysłowych (w języku angielskim) oraz Kontrolę klimatu w centrach danych (w języku angielskim i niemieckim).
Znani mówcy będą rozmawiać o nowatorskich tematach na trzech specjalistycznych forach zlokalizowanych pośrodku hal. Najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej i oszczędności energii zostaną zaprezentowane w hali 9 (aplikacje, szkolenia i regulacje), 7A (technologia chłodnictwa) i 4A (klimatyzacja, wentylacja i pompy ciepła).
Oprócz nowości na stoiskach wystawców, po raz kolejny pojawią się ciekawe prezentacje specjalne na tematy takie jak "Higiena w powietrznych wymiennikach ciepła" oraz "Pompa ciepła, kluczowa technologia dla pomyślnej przemiany energii".
Wszystko wskazuje na to, że odwiedzający targi mogą spodziewać się ponad 150 prezentacji o wysokim standardzie podczas Kongresu Chillventa, forach wystawców i specjalnych obszarach prezentacji. Informacje na temat programu wydarzeń wspierających znajdują się na stronie: www.chillventa.de/en/events

W ostatnich latach Chillventa była pierwszym źródłem dla osób poszukujących innowacji i najnowszych produktów. Jak ocenia Pani perspektywę na ten rok?
Daniela Heinkel: Zakładamy, że wystawcy wykorzystają Chillventa tak, jak to miało miejsce w przeszłości, prezentując swoje innowacje i najnowsze produkty społeczności handlowej. Wiele firm już powiedziało nam, że Chillventa jest obecnie jedyną wystawą w Europie, w której zaprezentują siebie i swoje najnowsze produkty. Potwierdza to naszą ocenę, że Chillventa dąży do właściwej strategii. Dzieje się tak, ponieważ spotykają się tu właściwi goście z całego świata.

Chillventa Awar. Kto jest szczęśliwym zwycięzcą nagrody w tym roku?
Daniela Heinkel: Cieszymy się z faktu, że od 2016 roku przyznajemy nagrodę Chillventa (Chillventa Award) i cieszymy się, że została ona tak dobrze przyjęta w branży. Nagroda pojawi się ponownie w nadchodzącej edycji targów. Jury spotka się pod koniec września, aby wyłonić zwycięzców spośród znacznej liczby zgłoszeń.
Tegoroczna nagroda po raz kolejny uhonoruje zespoły ekspertów (planistów, inżynierów, właścicieli i operatorów), którzy wykonali projekt o wyjątkowej jakości pod względem operatywności, zużycia energii i innowacji technicznych, dzięki wzorcowej współpracy, która wykracza poza standardy techniczne. W duchu motta „Chillventa Łączy Ekspertów”, jury zwróci szczególną uwagę na efektywną współpracę wszystkich stron zaangażowanych w projekt, od etapu opracowania zadania, poprzez fazę planowania i budowy, aż do eksploatacji. Wysoki poziom jakości osiągnięty w projektach zgłoszonych do nagrody, poprzez wspólne planowanie musi być łatwe do zrozumienia i oczywiste. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach: chłodnictwa komercyjnego, chłodnictwa przemysłowego, klimatyzacji i pomp ciepła. Członkowie zwycięskich projektów w każdej kategorii zostaną uhonorowani w Chillventa w dniu 16 października br. podczas Forum w hali 7A.

Czy podczas Chillventa 2018 zaplanowano specjalne działania dla handlowców? Czy ponownie zaproszeni zostaną celebryci?
Daniela Heinkel: Po entuzjastycznych opiniach gości z branży chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła dotyczących pomyślnego zaangażowania firmy Konny Reimann i Hackl Schorsch, rozmawialiśmy z naszymi wystawcami i odwiedzającymi, aby dowiedzieć się, czego oczekują w 2018 roku. Większość chciała osobiście zobaczyć Panią Chillventę na targach, więc zaprosiliśmy ją i tym razem. Nie tylko będzie dostępna podczas sesji zdjęciowych, ale także zaprezentuje Chillventa Award i nagrody Federal Skills Competition.

Jak Pani uważa, w jaki sposób Chillventa będzie się dalej rozwijać?
Daniela Heinkel: Zakładamy, że Chillventa będzie nadal rozwijać się z pozytywnym skutkiem w ciągu najbliższych kilku lat.