Ururu Sarara to typoszereg pomp ciepła Daikin oferujący kompletne rozwiązania zapewniające komfortu wewnętrzny mieszkań, zapewniając chłodzenie, ogrzewanie, oczyszczanie powietrza, wentylację, nawilżanie i osuszanie powietrza. Teraz, z czynnikiem chłodniczym R32, jednostki te mogą osiągnąć SEER do 9.54 (A+++) i SCOP do 5.9 (A+++), co czyni je najbardziej energooszczędnymi urządzeniami tego typu istniejącymi na rynku.

Biorąc inspirację z japońskiego wachlarza "ogi" naścienna jednostka Ururu Sarara zdobyła prestiżowe wyróżnienie 2013 red dot award: product design w kategorii klimatyzacji. Sędziowie orzekli, że: "Kształt wachlarza i biały kolor dały klimatyzatorowi naturalny i szlachetny wygląd, który uzupełnia jego innowacyjną technologię".

Funkcje Ururu Sarara Daikin

Kontrola wilgotności jest istotnym elementem tworzenia komfortowego środowiska. Ururu Sarara zapewnia obniżenie wilgotności poprzez osuszanie, nie obniżając przy tym temperatury w pomieszczeniu.

Ururu Sarara Nawilżanie Osuszanie

Wszystkie jednostki mają wbudowane filtry do oczyszczania powietrza w celu poprawy jego jakości poprzez absorbowanie mikroskopijnych cząsteczek zanieczyszceń, jednocześnie usuwając nieprzyjemne zapachy i zmniejszając zachorowania na alergie. Automatyczne czyszczenie filtra zmniejsza zużycie energii o kolejne 25%.

Jednostki Ururu Sarara są ciche i zapewniają ulepszone rozprowadzanie strumienia powietrza, sięgające najdalszych zakątków pomieszczenia. Inteligentne "oko" kieruje strumień powietrza z dala od użytkowników i automatycznie aktywuje tryb ekonomiczny, gdy nie zostanie wykryta obecność ludzi w klimatyzowanym pomieszczeniu. System jest wyposażony w przyjazne dla użytkownika sterowanie bezprzewodowe, z możliwością podłączenia do internetowego systemu zarządzania.

Ururu Sarara z R32

Daikin słynie pionierskim podejściem do rozwoju produktu, z doświadczeniem ponad 50 lat w projektowaniu i produkcji technologii pomp ciepła. W ramach swojego zaangażowania w ochronę środowiska, Daikin ma na celu stworzenie systemów, które poprawiają poziom komfortu, mając jednocześnie niewielki wpływ na środowisko. Wybór czynnika jest kluczowym czynnikiem w dążeniu do maksymalizacji wydajności energetycznej i zminimalizowania skutków globalnego ocieplenia systemów.

Stosowanie czynników chłodniczych jest oceniane według następujących czynników: współczynnika ocieplenia globalnego (GWP), efektywności energetycznej i efektywności wykorzystania zasobów naturalnych.

R32 ma GWP 543 (inne źródła podają 675) - dla porównania GWP R410a to 2088. Produkty z R32 mogą osiągnąć wyższy poziom wydajności, zarówno przy obciążeniu częściowym, jak i pełnym. R32 należy do grupy HFC i jest substancją bezchlorową (ODP = 0). Jest bazą do wielu czynników chłodniczych będących mieszaninami.

R32 (R-32, difluorometan) zawiera w swoim składzie pojedynczy czynnik składnik, który sprawia, że nadaje się do recyklingu. R-32 jest co prawda sklasyfikowany jako A2L - umiarkowanie/łagodnie łatwopalny - wg klasyfikacji ASHRAE.

Jako ciekawostkę podajemy, że czynnik chłodniczy R410A jest mieszaniną R32 i R125. R125 tłumi palność R32, natomiast czysta postać R32 jest bardziej efektywna.

Stosowanie R32 w nowych systemach Ururu Sarara oferuje użytkownikom końcowym możliwość skorzystania z urządzenia o wysokiej klasie efektywności energetycznej, doskonałej jakości powietrza i oferujące wysoki poziom komfortu, przy jednoczesnym obniżeniu oddziaływania na środowisko.

Źródło: HVACR.pl na podstawie materiałów Daikin