Technologia Deltri+ znacząco redukuje aerozole biologiczne, w tym SARS-CoV-2, co zostało przetestowane przez luksemburski Instytut Nauki i Technologii.

Skinnskatteberg, 31 sierpnia 2021 r. Systemair, globalna szwedzka firma wentylacyjna, oraz Deltrian, wiodący belgijski producent filtrów, połączyły siły, aby wprowadzić nową generację filtrów wirusobójczych do central wentylacyjnych (AHU). Filtry DELTRI+ posiadają certyfikat Eurovent i zawierają zaawansowaną technologię plazmową zdolną do neutralizacji lub niszczenia 99% wszystkich wirusów, w tym SARS-CoV-2, co zostało przetestowane przez luksemburski Instytut Nauki i Technologii oraz niezależne laboratorium. Filtry są już dostępne w większości krajów Europy i na wielu innych rynkach na całym świecie.

Dzięki DELTRI+ właściciele budynków mogą szybko ulepszyć istniejące jednostki przed rozważeniem bardziej rozległych modernizacji swoich systemów wentylacyjnych. W porównaniu z innymi metodami stosowanymi do zapobiegania wirusom, filtry DELTRI+ oferują prostsze rozwiązanie, łatwe do zastosowania i zarządzania. Ponadto dla zarządców obiektów filtry zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo podczas wymiany.

Jurgen Alexius, właściciel i CCO, Deltrian, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z jedną z wiodących światowych firm wentylacyjnych przy wprowadzaniu DELTRI+. Wiedza techniczna Systemair i wieloletnia znajomość rynku okazały się nieocenione w rozwoju tego rozwiązania. Z przyjemnością informujemy, że DELTRI+ może przechwytywać i dezaktywować wirusy. Jego skuteczność została potwierdzona w środowiskach suchych i mokrych, zarówno w obwodach otwartych, jak i zamkniętych. Ponadto filtry zmniejszają ryzyko przenoszenia i proliferacji wirusów i bakterii w powietrzu. Chociaż nie zastępuje innych środków zapobiegawczych, uważamy, że jest to praktyczny wkład we wspieranie powrotu do bardziej normalnego życia”.

Lena Eklind, dyrektor techniczny grupy, Systemair, dodała: „Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy nie muszą się martwić o znaczne zwiększenie kosztów energii. Pomimo swoich funkcji wirusobójczych i klasyfikacji ISO16890 ePM1 90%, filtr posiada klasę energetyczną A+ certyfikowaną przez Eurovent, zapewniając niski spadek ciśnienia i wiodącą na rynku zdolność zatrzymywania pyłu przy najlepszej możliwej efektywności energetycznej”.

Systemair jest pierwszym na świecie producentem HVAC, który oferuje filtry powietrza z DELTRI+ jako filtry zamienne w standardowych i specjalnych rozmiarach dla istniejących central klimatyzacyjnych, niezależnie od ich marki. Ponadto wszystkie nowo zbudowane centrale Systemair mogą być dostarczane z DELTRI+ jako opcjonalną pozycję zamówienia. Klienci mogą zamówić produkt bezpośrednio w sklepie internetowym Systemair, jeśli jest dostępny lub w lokalnych biurach.

https://www.systemair.com/news/campaigns/deltri/