Chemours Company (Chemours) - firma chemiczna o wiodącej pozycji na rynku w technologiach tytanowych, fluoroproduktach i rozwiązaniach chemicznych - ogłosiła dzisiaj (14.11.2019), że G.I. Industrial Holding, grupa wiodących firm z branży komfortu i chłodzenia przemysłowego obecnych w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i Azji, z siedzibą w Latisana we Włoszech, wprowadziła Opteon™ XL41 (R-454B) i Opteon™ XL55 (R- 452B) fluorofluoroolefiny (HFO) o niskim potencjale globalnego ocieplenia (HFO) jako zamiennik R-410A dla ich sprężarkowych agregatów chłodniczych.

Wybór czynników chłodniczych Opteon™ został stworzony w ścisłej współpracy z Chemours i włoskim dystrybutorem Rivoira Refrigerant Gases. Wybór ten świadczy o zaangażowaniu głównych graczy branżowych w całym łańcuchu wartości w zapewnianie rynkowi agregatów chłodniczych długoterminowych, zrównoważonych rozwiązań przed nadchodzącym europejskim limitem HFC w 2021 i jego wycofywaniem.

Opteon™ XL41 (R-454B) i XL55 (R-452B) są czynnikami chłodniczymi klasy HFO A2L dla nowych urządzeń o podobnej wydajności i zwiększonej wydajności energetycznej w porównaniu do R-410A, a także mają ścisłe dopasowanie w zakresie temperatury tłoczenia sprężarki. Z 78% redukcją GWP w porównaniu do R-410A, Opteon™ XL41 oferuje najniższy GWP i odpowiednio długoterminowe rozwiązanie, które zastąpi R-410A.

Opteon™ XL55 zapewnia 65% redukcję GWP w porównaniu z R-410A (podobnie jak redukcja GWP z R-32), ale umożliwia szybszą implementację na rynku ze względu na fakt, że jest to najbliższe ogólne dopasowanie wydajności do R-410A, co powoduje przy minimalnym przeprojektowaniu i koszcie sprzętu.