Radość z biegania – zainstalowano!
To już tradycja, że na Biegu Instalatora jest piękna pogoda. Po raz trzeci w maju biegacze spotkali się w Leśnym Parku w Myślęcinku, by zmierzyć się z 10-kilemotrową trasą po lasach, górkach i łąkach. Już w oddali kilkadziesiąt minut przed startem słychać było muzykę i głos prezentera. U Aldony zawsze się dzieje!

Nie ma nudy dla głowy i nóg
Ludzie piknikują, siedzą na leżakach. Część się rozgrzewa, robi przebieżki, a wielu po prostu korzysta z pierwszych w tym miesiącu gorących promieni. Słońce nie będzie dziś sprzyjało biegaczom, za to atmosferze po biegu jak najbardziej. Najpierw rozgrywają się konkurencje dla dzieci, których spora gromada przybyła zarówno z biegającymi, jak i niebiegającymi rodzicami. Gwarno tu i wesoło. Większość pasjonatów biegów przełajowych będzie startować w tych zawodach drugi, a nawet trzeci raz. Wiedzą, że trasa jest bardzo wymagająca, crossowa, a mimo to są tutaj ponownie. Dlaczego? Bo poza bardzo ambitną dychą czekają na biegaczy również liczne atrakcje po biegu.

Do trzech razy sztuka!
Zawody wygrał Mariusz Dembowski, który uczestniczył w tym wydarzeniu po raz pierwszy, zaś wśród kobiet najszybsza okazała się Agata Woźniakowska z Bydgoszczy, która dwa poprzednie lata stawała na podium jako druga.

Klasyfikacja GENERALNA MĘŻCZYZN
1. MARIUSZ DEMBOWSKI Lidzbark 00:34:34
2. WOJCIECH LUTOWSKI Bydgoszcz 00:36:15
3. TOMASZ POLANSKI Bydgoszcz 00:36:56


Klasyfikacja GENERALNA KOBIET
1. AGATA WOŹNIAKOWSKA Bydgoszcz 00:44:22
2. NATALIA KOŻUCHOWSKA Bydgoszcz 00:46:55
3. ALEKSANDRA PĘKAŁA Bydgoszcz 00:47:06.

Wśród branżowych klasyfikacji:
Klasyfikacja INSTALATOR – MĘŻCZYŹNI (w nawiasie nr startowy)
1. (480) DEMBOWSKI MARIUSZ H+H POLSKA Lidzbark 00:34:34
2. (299) POLANSKI TOMASZ CIEPŁOBUD Bydgoszcz 00:36:56
3. (173) KOŁAKOWSKI TOMASZ HYDROTERM Bydgoszcz 00:38:19
Klasyfikacja INSTALATOR - KOBIETY
1. (189) KOŻUCHOWSKA NATALIA KLIMAT SOLEC Bydgoszcz 00:46:55
2. (291) TUSZYŃSKA MARCELA ART-DECO Bydgoszcz 00:47:06
3. (427) WITOWSKA ANNA KLIMARIK Gdynia 00:51:18
Klasyfikacja INSTALATOR – DRUŻYNY
1. KLIMATRIK (Paweł Kierzniewicz, Marek Pykałów, Anna Witowska) 02:31:06
2. KLIMAT SOLEC (Natalia Kożuchowska, Oskar Rozwadowski, Radosław Krahl) 02:33:37
3. MECHVENT (Krzysztof Jeliński, Łukasz Klewicki, Jacek Kałuski) 02:54:10

Klasyfikacja WOD.-KAN. - MĘŻCZYŹNI
1. (115) GÓRCZYŃSKI ZBIGNIEW MPWiK Włocławek 00:38:49
2. (12) BARTCZAK ŁUKASZ Technika Sanitarna Dobrcz 00:40:04
3. (403) TYPIŃSKI PAWEŁ SOLUM Poznań 00:40:55
Klasyfikacja WOD.-KAN. - KOBIETY
1. (91) GACKOWSKA BEATA MWiK Bydgoszcz 00:52:08
2. (368) SZCZEPAŃSKA ANNA REMKAN Czerwonak 00:56:05
3. (110) GONCERZ KATARZYNA MWiK Bydgoszcz 00:56:17
Klasyfikacja WOD.-KAN. – DRUŻYNY
1. MWiO Sp. z o.o. Grudziądz (Damian Floriańczyk, Tomasz Wtorek, Łukasz Klimek) 02:18:16
2. WODKAN S.A. (KBartosz Pawlak, Dariusz Wiktorek, Mateusz Cieplik) 02:23:27
3. MWiK Bydgoszcz (Mirosław Luzak, Beata Gackowska, Katarzyna Goncerz) 02:37:37

>>sprawdź wszystkie WYNIKI III Biegu Instalatora Eko-Instal

Dlaczego Bieg Instalatora?
Organizatorka, zapytana o nazwę, tak ją tłumaczy: „Bo takiego jeszcze nie było! W Polsce mamy biegi na pamiątkę, ku czci, z okazji, a także Bieg Dzika, Morsa czy Rzeźnika, a w Bydgoszczy – Bieg Instalatora!” Organizuje go portal branżowy HVACR.pl, którego celem jest informowanie o aktualnościach i wydarzeniach związanych z instalacjami klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi. Aldona Rybka dodaje: „Bieg Instalatora Eko-Instal jest oficjalną imprezą towarzyszącą Targom WOD- KAN - największej w Środkowej Europie wystawie branżowej w Bydgoszczy. Partnerem Głównym zawodów jest Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" - organizator Targów WOD-KAN., a bieg jest oficjalną imprezą towarzyszącą wystawie”.

Policzono, że…
Nie jest to bieg tylko dla instalatorów. Startowali w nim wszyscy chętni, ale dodatkowo wprowadzono do niego też inne klasyfikacje - zarówno indywidualne, jak i drużynowe. Można było na nim spotkać inżynierów, projektantów, techników, handlowców – związanych z szeroko pojętą branżą instalacyjną. Sponsor tytularny - sieć hurtowni instalacyjnych Eko-Instal - ufundowała rowery dla najszybszych z branży instalacyjnej.
Metę przekroczyło 429 biegaczy, w tym 108 kobiet.
W branżowej kategorii (instalator i wod.-kan.) zapisało się 25% startujących.

Było na ostatni guzik!
Już sam medal z tego biegu jest jednym z najbardziej oryginalnych, jaki miałam okazję otrzymać na mecie, a wręcz widzieć w ogóle. Bardzo dobrym pomysłem był w ramach pakietu startowego ręcznik z wyhaftowanym logo zawodów. W pakiecie każdy otrzymał również bidon, gadżety i kupon zniżkowy do Escape Roomu - Wyjście Awaryjne.
O punkt gastronomiczny zadbała pizzeria Farfalla, która była również sponsorem voucherów dla wielu zwycięzców. Jedzenie dla zawodników rozstawione na uginających się szwedzkich stołach zniknęło w mgnieniu oka. Kilka przeszkód dla biegaczy i kibiców skorych do wyzwań ustawiła TERENOWA MASAKRA, odpoczynek na leżakach zapewnili Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie i WOD-KAN oraz Eko-Instal, a na masaż regeneracyjny zapraszał Gabinet ORTIMED.
Bardzo prężnie działał sztab wolontariuszy, począwszy od tych, którzy przygotowywali pakiety startowe i przekazywali je biegaczom w SPORTS DIRECT, przez wyznaczających trasę biegu, po organizujących wodopój i depozyt. Organizatorka ma dar zjednywania przyjaznych jej biegaczy – pomocników, którzy wspierali niedzielne przedsięwzięcie, piekąc ciasto i obsadzając punkt gastronomiczny. Twarzą Biegu Instalatora Eko-Instal, zachęcającą już na parę tygodni przed wydarzeniem do uczestnictwa w zawodach, został nasz biegowy kolega z Bydgoszcy Tomi, który 1 września br. będzie reprezentował bydgoskich biegaczy w Ultra Trail du Mont Blanc. Główny Instalator szuka sponsora na specjalne wyposażenie wymagane w tych zawodach, należących do jednych z najtrudniejszych biegów górskich na świecie. Tomi w niedzielę 14 maja także pokonał całą trasę, tyle że z ogromną skrzynką narzędziową wypełnioną słodyczami, które rozdawał na trasie potrzebującym słodkiego paliwa. Dlaczego? Bo na zawody Aldona wszystkim i każdemu z osobna zainstalowała radość. Radość z biegania!

Ola Tatulińska - II miejsce K-30 48:07
O co tu biega? www.ocotubiega.plwww.fb.me/ocotubiega

 

FOTORELACJA: https://www.facebook.com/pg/tymzyjebydgoszcz/photos/?tab=album&album_id=469682810031346 oraz fb.me/bieginstalatora
WYNIKI: http://bieginstalatora.pl/wyniki/
WWW: www.bieginstalatora.pl
FB: fb.me/bieginstalatora

PODIUM i STELAŻ do ścianki sponsorskiej wykonała firma ALNOR Systemy Wentylacji - dziękujemy!