Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, firma Klimor z początkiem października 2015 roku w swojej najnowszej edycji programu doboru central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych KAD - KLIMOR AIR DESIGNER, wprowadziła nowatorską funkcjonalność pozwalającą na generowanie rysunków urządzeń w formacie 3D.

Modelowanie informacji o budynku (Building Information Modeling ) umożliwia realizację złożonych i często połączonych ze sobą procesów i analiz, które dotąd nie były wykonywane ze względu na duże koszty oraz czasochłonność.

Nowa funkcjonalność w programie pozwala - po wykonaniu kompletnego doboru urządzenia - na wyeksportowanie rysunku centrali do formatu 3D. W ten sposób powstaje bryła, z narysowanymi przyłączami w postaci przepustnic i króćców elastycznych. Jest również wrysowana rama lub stopy fundamentowe – w zależności od wielkości centrali. Wszystkie wymiary powstałego modelu 3D są rzeczywiste – tzn. jednostką wymiarową długości jest [mm].

Możliwość generowania produktu KLIMOR do modelu 3D daje projektantowi instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych możliwość na rzeczywiste wrysowanie urządzenia w przestrzeń maszynowni lub innego miejsca posadowienia. Jednocześnie pozwala na oszczędność czasu w projektowaniu 3D, unikając w ten sposób zamiany rysunku 2D na trójwymiarowy

Wprowadzona funkcjonalność zwiększa kreatywność i innowacyjność, a tym samym otwiera przed projektantami jeszcze większe możliwości, zapewniając im przewagę konkurencyjną oraz zwiększony komfort pracy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji - zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno- Handlowymi - dostępnymi w całej Polsce.

 

 

KLIMOR SA jest wiodącym producentem i dostawcą standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Począwszy od 2010 roku, KLIMOR rozwija swoją działalność produkcyjną i handlową pod parasolem Grupy KLIMA-THERM. Blisko 50 lat tradycji wspartej fachową wiedzą i bogatym doświadczeniem zdobywanym w Polsce i wielu europejskich krajach, pozwala firmie na stałe poszerzanie oferty o najnowsze rozwiązania, odzwierciedlające aktualne trendy w branży, przy zachowaniu rygorystycznych norm jakościowych. Za marką KLIMOR stoi przede wszystkim bogaty typoszereg central klimatyzacyjno-wentylacyjnych w wykonaniu standardowym, higienicznym oraz basenowym.