Panasonic wprowadził do swojej oferty konsole podłogowe dla budynków mieszkalnych. Urządzenia stanowią alternatywę dla tradycyjnych grzejników, charakteryzują się eleganckim wzornictwem i wysoką klasą energetyczną A++. Umożliwiają wydajnie ogrzewanie w zimie, a także chłodzienie latem.

Wprowadzona seria oferuje 4 modele, co pozwala wybrać urządzenie w zależności od wymagań pomieszczenia: 2,5 kW (model CS-Z25UFEAW), 3,5 kW (model CS-Z35UFEAW) i 5 kW (model CS-Z50UFEAW) dla systemów Multi i Single-Split oraz 2 kW (model CS -MZ20UFEA) tylko dla Multi-Split. Konsole są wyposażone w łatwy w obsłudze, zdalny sterownik na podczerwień o atrakcyjnym wyglądzie, który pomaga regulować pracę urządzeń.

Elegancka konstrukcja konsoli podłogowych Panasonic i ich biały kolor sprawiają, że urządzenia idealnie pasują do większości pomieszczeń. Dodatkowo ich wymiary: 60x75x21 cm (wys./szer./głęb.) umożliwiają łatwy montaż. Jednostka może być zainstalowana bezpośrednio na podłodze lub zamocowana pod oknem, może też być częściowo ukryta w ścianie.

Dwukierunkowy nawiew powietrza (pionowy i poziomy) oznacza większy komfort i wydajność pracy urządzenia. W trybie ogrzewania ciepłe powietrze jest wypuszczane w górę i w dół. Z kolei w trybie chłodzenia nawiew jest skierowany do góry. Jenodcześnie konsole pracują tak, by nie zakłócać spokoju mieszkańców, szum generowany podczas ich pracy ograniczono do 20 dB(a), co jest porównywalne z szeptem.
Za oczyszczanie powietrza odpowiada nowy system Panasonic Nanoe X, który zapewnia świeże i zdrowe powietrze. Oparty na technologii jonizacji system Nanoe X może pracować jednocześnie z ogrzewaniem lub chłodzeniem, usuwając z powietrza pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, a nawet dym papierosowy. Redukuje również nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu i zawiera wewnętrzny osuszacz, który ogranicza rozprzestrzenianie się pleśni i bakterii. Technologia Nanoe X pomaga także kontrolować alergeny i wirusy. Jest to bardzo opłacalny sposób poprawy jakości powietrza poprzez zapobieganie przenoszeniu patogenów.

Dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R32, nowe konsole podłogowe Panasonic działają efektywniej niż rozwiązania oparte na czynniku R410A. Posiadają klasę efektywności energetycznej A++ zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Konsole podlogowe Panasonic mogą pracować w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych od -15°C do + 43°C.

Co więcej, czynnik chłodniczy R32 pozwala znacznie zmniejszyć wpływ urządzeń na globalne ocieplenie - jest on trzykrotnie mniejszy w porównaniu do rozwiązań R410A.

Sterowanie pracą urządzeń jest możliwe nie tylko za pomocą sterownika, ale też zdalnie dzięki nowemu modułowi wi-fi Panasonic (CZ-TACG1 - dostępnemu jako opcja). Za jego pośrednictwem można sterować jednostkami z pozycji aplikacji "Panasonic AC Controller". Pozwala ona zdalnie kontrolować systemy grzewczo-chłodzące nawet w 10 różnych obiektach (do 20 jednostek wewnętrznych w jednej lokalizacji). Dzięki aplikacji urządzeniami można sterować z poziomu smartfona lub tabletu w dowolnym miejscu i czasie.

"Panasonic AC Controller" pozwala użytkownikowi zoptymalizować komfort cieplny, kontrolować zużycie energii i obsługiwać określone funkcje każdej jednostki. Aplikacja jest prosta w obsłudze i dostępna bezpłatnie zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i z Androidem.