Mitsubishi Electric Corporation ogłosiła, że budynek Zero Energy Net stał się pierwszym budowanym w Japonii biurowcem średniej wielkości (ponad 6000 m2), który otrzyma najwyższy poziom BELS 5 -star rating (☆☆☆☆☆) i certyfikat Net Zero Energy Building (『ZEB』) wydany przez Building-Housing Energy-Effective Labeling System - zewnętrzną organizację certyfikującą w Japonii. Ocena, która mierzy energooszczędność na podstawie wskaźnika energii budynku (BEI) dotyczy teoretycznych poziomów wydajności budynku.

Mitsubishi Electric buduje obiekt testowy Net Zero Energy Building w Kamakura, Prefekturze Kanagawa, na południe od Tokio, w celu opracowania i zademonstrowania technologii związanej z ZEB. Obiekt ma zacząć działać we wrześniu 2020 roku.

 
Certyfikat BELS
Certyfikat uznaje przewidywane zmniejszenie zużycia energii przez zakład o 103% (obejmuje produkcję energii fotowoltaicznej) w porównaniu ze średnimi poziomami zużycia w regionie, mierząc całkowite zużycie energii na potrzeby klimatyzacji, wentylacji, ciepłej wody, oświetlenia i wind w oparciu o normy oszczędzania energii wprowadzony przez japoński instytut zarządzania gruntami i infrastrukturą w Japonii w 2016 r. Aby zakwalifikować się do certyfikacji, Mitsubishi Electric zoptymalizowała warunki projektowe dla całego procesu budowlanego, zmaksymalizowała wydajność urządzeń i systemów do zainstalowania w obiekcie oraz wprowadziła rozwiązania oparte na ZEB dla powietrza systemy klimatyzacyjne, oświetleniowe i fotowoltaiczne.

Mitsubishi Electric oczekuje, że globalny rynek ZEB wzrośnie do 40 trylionów jenów do 2030 roku, a rynek japoński wzrośnie do 130 miliardów jenów do 2020 roku i 630 miliardów jenów do 2030 roku. W przyszłości firma zamierza przyspieszyć rozwój i stosowanie technologii związanych z ZEB, aby przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz osiągnięcia większej oszczędności energii i bardziej komfortowych przestrzeni życiowych, a także przyczynienie się do wygodniejszych środowisk biurowych w ramach zastrzeżonej koncepcji ZEB +.

ZEB + jest zastrzeżonym znakiem towarowym Mitsubishi Electric Corporation.