Początkowo, japoński koncern kupi 74,97% udziałów w grupie DeLclima, a po zakończeniu tej części transakcji musi złożyć ofertę publiczną na pozostałe udziały. Całkowity koszt zakupu 100% udziałów  wyniesie ok. 664 mln euro.

Planowany zakup zapewni Mitsubishi Electric wejście na rynek agregatów chłodniczych. Jak podaje firma w oficjalnym oświadczeniu: Przejęcie DeLclima to element pełnoskalowego wejścia Mitsubishi Electric w segment agregatów chłodniczych, który zapewni firmie rozszerzenie portfolio, co będzie ważne dla ciągłego wzorstu i zwiększania udziału w rynku. Co więcej, przejęcie to pozwoli Mitsubishi Electric właściwie odpowiedzieć na regulacje z zakresu ochrony środowiska (rozporządzenie F-gazowe), które w nadchodzących latach będą coraz ważniejsze.

Celem Mitsubishi Electric, w obliczu rosnącego zapotrzebowania na agregaty chłodnicze w Europie, jest oferowanie pełnych systemów HVAC - od mieszkaniowych do komercyjnych.

Climaveneta to jeden z największych światowych producentów agregatów do klimatyzacji (obrót w 2014 roku wyniósł 295 mln euro), oferujący typoszereg do rozwiązań do 2240 kW. Firma ma cztery fabryki we Włoszech, trzy w Chinach i po jednej w Hiszpanii i Indiach. RC Group znana jest przede wszystkim z rozwiązań klimatyzacyjnych dla serwerowni. Efekt synergii ma zwiększyć sprzedaż oraz wspomóc rozwój produktów, m.in. przez zastosowanie technicznych rozwiązań Mitsubishi Electric (falowniki, wymienniki ciepła, wentylatory, sprężarki) w produktach z oferty DeLclima.