Pascal 2018 - po raz czwarty

W tegorocznej edycji roku statuetkę PASCAL 2018 otrzymały trzy biura projektowe, których zgłoszenia wyróżniały się na tle konkurencji niestandardowymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Kapituła przyznała także wyróżnienia. Laureatów ogłoszono w czasie uroczystej Gali Branżowej, która odbyła się 27 lutego w Warszawie.

 

Laureaci Pascal 2018

Laureatów Nagrody wyłania Kapituła powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Kapituła po analizie przesłanych zgłoszeń postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody następującym projektom:

Budynek biurowo-handlowo-usługowy BAŁTYK opracowany przez firmę TREMO STUDIO
Za rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji w budynku, w którym pomimo ograniczeń architektoniczno-konstrukcyjnych udało się spełnić wysokie wymagania środowiska wewnętrznego przy racjonalnym zużyciu energii, co zaowocowało uzyskaniem najwyższej oceny certyfikatu budownictwa zrównoważonego.

Budynek usługowo-biurowy ZA BRAMKĄ opracowany przez firmę PERFECTA
Za umiejętną realizację systemów wentylacji i klimatyzacji zapewniających dużą elastyczność i możliwość rozbudowy przy jednoczesnym spełnieniu wymagań klasy dla budynków biurowych i niskich kosztów eksploatacyjnych.

CENTRUM DYSTRYBUCJI LEKÓW opracowany przez firmę POL-CON CONSULTIN
Za komfortowy, a zarazem zrównoważony, wykorzystujący odnawialne źródła energii efektywny system wentylacji i klimatyzacji w budynku łączącym funkcje biurowe z magazynowymi.

Kapituła przyznała także cztery wyróżnienia:

Budynek biurowy ETHOS opracowany przez firmę BURO HAPPOLD POLSKA
Za zapewnienie wysokich parametrów komfortu użytkownikom i zastosowanie efektywnych energetycznie rozwiązań instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w projekcie podlegającego gruntownej modernizacji budynku biurowego.

Budynek biurowy ARTICO opracowany przez firmę OVE ARUP & PARTNERS INTERNATIONAL LTD
Za potwierdzone licznymi symulacjami rozwiązanie systemów wentylacji i klimatyzacji zapewniających wysoki poziom środowiska wewnętrznego i niestandardowo niski poziom zużycia energii w zrównoważonym, nowoczesnym budynku biurowym.

ASTRUM BUSINESS PARK opracowany przez firmę PROCHEM
Za potwierdzone certyfikacją zrównoważonego budownictwa rozwiązanie systemu wentylacji i klimatyzacji w którym zapewniono użytkownikom podwyższony komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach przy racjonalnym koszcie energetycznym.

Centrum biurowo-konferencyjne PRZYSTANEK MBANK opracowany przez firmę WSP Polska
Za zoptymalizowany i energooszczędny, łączący spełnienie wymagań technologicznych i wysokiego komfortu użytkowników system wentylacji i klimatyzacji w nowoczesnych przestrzeniach biurowych.

 

 

Stowarzyszenie Polska Wentylacja

Organizatorem i pomysłodawcą nagrody PASCAL jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Więcej o nagrodzie na stronie www.nagrodapascal.pl.
Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest dobrowolną organizacją działającą od 2001 roku, mającą na celu rozwijanie i propagowanie i wspieranie inicjatyw sprzyjających rozwijaniu branży wentylacyjnej oraz upowszechnianie wiedzy na temat wentylacji w budownictwie. Celem Stowarzyszenia jest również szerzenie postaw moralnych w środowisku branży wentylacyjnej.
Stowarzyszenie współpracuje z urzędami, instytucjami i organizacjami branżowymi. Jest wydawcą magazynu branżowego "Cyrkulacje" oraz pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA.
Stowarzyszenie jest członkiem Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA z siedzibą w Brukseli.