Jednostka ścienna Artcool Gallery to postawienie na stylowy design, który ukrywa prawdziwą funkcjonalność pod postacią obrazu. Urządzenie ulepszono pod względem klasy efektywności energetycznej oraz możliwości funkcjonalnych. Aktualnie jednostki dostępne są w dwóch wydajnościach tj. 2,5 oraz 3,5 kW (wydajność chłodnicza nominalna). Zatem doskonale sprawdzą się w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych jako źródło chłodu, ciepła i element dekoracyjny salonu.

Urządzenia wyposażone są w podwójne, rotacyjne sprężarki Dual Inverter, które znajdują zastosowanie w całym typoszeregu jednostek typu split LG. Sprężarki te są objęte 10 letnią gwarancją co potwierdza ich niezawodne funkcjonowanie.

Urządzenia Artcool wyposażone są w ekologiczny i przyjazny środowisku naturalnemu czynnik chłodniczy R32, który posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego oraz nie ma wpływu na warstwę ozonową. Właściwości termodynamiczne czynnika chłodniczego R32 sprawiają, że jest on bardziej wydajny w porównaniu do czynników R22 i R410A.


Klasa efektywności energetycznej dla jednostek typu split plasuje się w zależności od trybu pracy (chłodzenie/ogrzewanie) na poziomie A++/A+. Dodatkowo poprawiono zakres pracy jednostek. W trybie chłodzenia mogą pracować w temperaturach -15 / +48 oC natomiast w trybie grzania -10 / +24 oC. Sprawdzą się zatem jako źródło ogrzewania w okresach przejściowych. Wskaźniki efektywności energetycznej dla tego typoszeregu wynoszą odpowiednio EER 3,33 – 3,80, natomiast współczynnik COP 3,61 – 3,91. Jednostka zewnętrzna klimatyzatora pokryta jest powłoką Gold FinTM, która chroni powierzchnię wymiennika ciepła przed nadmiernym zużyciem i korozją.


Ponadto jednostka posiada różnorodne funkcje takie jak:
- funkcja Auto Swing w kierunkach góra-dół, prawo-lewo,
- tryb szybkiego schłodzenia Jet Cool,
- tryb szybkiego nagrzewania Jet Heat,
- wielostopniowa praca wentylatora,
- funkcja gorącego startu,
- autodiagnostyka układu,
- funkcja osuszania,
- auto restart urządzenia po zaniku zasilania,
- samooczyszczenie wymiennika,
- blokada rodzicielska,
- kontrola temperatury w pomieszczeniu za pomocą dwóch termistorów.

Seria urządzeń Artcool Gallery została wyposażona w możliwość podłączenia sterownika przewodowego oraz dry contactów (sygnałów pracy), dzięki czemu istnieje możliwość współpracy klimatyzatorów z asortymentem firm zewnętrznych. Ponadto, nowe jednostki Gallery możemy wyposażyć w moduł Wi-fi (dostępny jako opcja: PWFMDD200) do sterowania przez sieć bezprzewodową za pomocą aplikacji LG Smart ThinQ w języku polskim, dostępnej na platformach Android i iOS z dowolnego miejsca na świecie za pomocą internetu.

 

Opracował:

Jakub Lejman
Product Engineer
Air Conditioning & Energy