Nowe wentylatory ebm-papst przeznaczone są do zastosowań średnociśnieniowych, np. mroźnie lub chłodnie, chłodzenie powietrza w wieżach elektrowni wiatrowych oraz chłodzenie procesowe w szeregu procesów produkcyjnych.Kąt łopatek, wykonanych z odpornego na korozję aluminium, może być dostosowany do wymaganego punktu pracy. Łopatki mocowane są do wirnika poprzez wytrzymałą piastę aluminiową. Jeśli wymagany punkt pracy mieści się w standardowym zakresie, kąt łopatki można ustawić w fabryce, by uzyskać optymalną pracę wentylatora. Kompaktowa jednostka wirnik-rotor jest dynamicznie wyważona w dwóch płaszczyznach, co zapewnia niskie wibracje. Wydajność i parametry akustyczne wentylatora poprawia zintegrowana dysza po stronie wlotowej. Obudowa  z ocynkowanej stali nierdzewnej ma klasę 5 ochrony przeciwkorozyjnej według PN-EN ISO 12944.

Obroty wentylatora mogą, zgodnie z technologią GreenTech EC, sterowane poprzez sygnał 0–10 VDC, PWM albo sygnał cyfrowy przez Modbus. Wykonanie stojana i bezgłośna komutacja zapewniają płynną regulację obrotów.

Wentylatory osiągają wydatek powietrza od 42 000 m³/h do 86 000 m³/h, przy sprężu do 670 Pa. Spełniają wymagania dla wentylatorów, stawiane w dyrektywie EU 327/2011.

Od kwietnia na rynku niemieckim dostępne są następujące wielkości urządzeń: 1120, 1250, 1400 oraz 1600 mm.

Źródło, fot. ebm-papst