Uroczysta jubileuszowa ceremonia odbyła się 7 marca - tego samego dnia, w którym firma została założona jako Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works w 1918 roku.

Muzeum Panasonica składa się z nowego Konosuke Matsushita Museum, hali produkcyjnej Ingenuity oraz Sakura Hiroba, ogrodu z rzędami wiśni, który otwarto w kwietniu 2006 roku. Obok Sakura Hiroba znajduje się dawny dom rodzinny Konosuke Matsushita - założyciela firmy Panasonic, który firma planuje udostępnić publicznie w niedalekiej przyszłości.

Niedawno wybudowane muzeum Konosuke Matsushita ma być wierną reprodukcją trzeciego budynku biurowego firmy, ukończonego w 1933 roku, o tym samym wyglądzie i dokładnie w tym samym miejscu, co wspominany budynek. Odwiedzający zostaną poprowadzeni ścieżką eksponatów, które zapoznają ich z 94-letnią historią życia założyciela, jego przemyśleniami na temat filozofii biznesu i zarządzania.
Dawne Konosuke Matsushita Museum po renowacji zostało przemianowane na Hall of Manufacturing Ingenuity. Obecnie budynek mieści około 150 urządzeń gospodarstwa domowego, wybranych spośród tysięcy produktów Panasonic oferowanych w ciągu ostatnich 100 lat.

Odwiedzający mogą również prześledzić historię reklamy firmy. Ponadto do obejrzenia będzie około 400 produktów, które odcisnęły się w historii firmy.