Klimatyzację w budynku zapewniają urządzenia Carrier: sześć agregatów 30XAV 950 AquaForce®, trzy urządzenia Carrier RBM 520 oraz trzy agregaty Carrier 30RBM 420 AquaSnap® ze sprężarkami scroll.

Nowy agregat 30XAV 950 AquaForce® firmy Carrier wyposażony jest sprężarki śrubowe z napędem inwerterowym o zmiennej prędkości napędu. Dzięki temu, urządzenie pracuje z wysoką efektywnością także przy obciążeniach częściowych. Wysokoefektywna praca idzie w parze ze zwartą budową i niewielkimi rozmiarami, co pozwala umieścić urządzenie na dachu nawet przy ograniczonej powierzchni.

Cechą wyróżniającą prace przy tym budynku była ścisła współpraca producenta, inwestora i wykonawcy, dzięki której można było spełnić m.in. zaostrzone wymogi co do akustyki, ze względu na charakter budynku i bliskie sąsiedztwo budynków mieszkalnych. Agregaty zostały wiec zamknięte w specjalnych obudowach, co dodatkowo ograniczyło i tak niską emisję hałasu. Połączenie to zostało zbadane w laboratorium Carrier w francuskim Montluel (na zdjęciu).

Źródło, fot. Carrier