W asortymencie ESTIA dostępne są cztery modele o mocach od 4 do 11 kW, przy czym wkrótce dostępne będą większe moce, wszystkie z odwracalną pracą zapewniającą chłodzenie i ogrzewanie.

Sercem systemu ESTIA jest podwójna sprężarka rotacyjna Toshiba, która przyczynia się do uzyskania przez system oceny efektywności energetycznej A+++. Pionierska sprężarka umożliwia pompie ciepła dalsze dostarczanie ciepłej wody do sieci ciepłowniczej nawet podczas wyjątkowo niskich temperatur, dostarczając wodę o temperaturze 62ºC, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25ºC. Na drugim końcu skali temperatury, ESTIA może kontynuować produkcję CWU przy wysokich temperaturach zewnętrznych (43ºC).

Aby zapewnić ciągłość pracy w ekstremalnie niskich temperaturach otoczenia w okresie zimowym, ESTIA jest wyposażona w zintegrowaną rezerwową grzałkę elektryczną (3, 6 lub 9 kW), która przez cały czas utrzymuje ogrzewanie i produkcję ciepłej wody.

ESTIA jest szybka i łatwa w instalacji i konserwacji, a hydromoduły zapewniają dostęp z przodu do wszystkich kluczowych komponentów. Nowe narzędzie do uruchamiania oprogramowania umożliwia szybkie programowanie parametrów konfiguracji bez konieczności kładzenia ręki na urządzeniu. Użytkownikom końcowym aplikacja Home AC firmy Toshiba zapewnia dostęp do ustawień komfortu w domu lub zdalnie.