Nagrodzone urządzenia oceniane były pod kątem innowacyjności, zastosowań i wpływu na rynek.  Dziś ceremonia wręczenia nagród

1. Automatyka: Belimo Aircontrols.

Zawór Energy Valve™ może mierzyć, regulować, kompensować oraz odcinać przepływ czynnika, dodatkowo umożliwia pomiar zużycia energii. Skonstruowany na bazie zaworu EPIV,  wyposażony został w pomiar natężenia przepływu czynnika i czujniki temperatury na zasilaniu i powrocie. Takie rozwiązania pozwala optymalizować pracę wymiennika ciepła

2. Chłodzenie: Emerson Climate Technologies
Nowa generacja sprężarek scroll marki Copeland o zmiennej prędkości zapewniają niespotykaną oszczędność energii, wydajność i komfort. W instalacjach w budynkach mieszkalnych, technologia zmiennej prędkości sprężarki pozwala na znaczne poprawienie wydajości chłodniczej instalacji  (SEER>25). Linia rozwiązań komercyjnych pozwala na zmianę prędkości w zakresie 1500-7000 rpm

3. Zielony budynek: Lafert North America
W konstrukcji silników High Performance Metric zastosowano metale ziem rzadkich oraz magnesy stałe montowane na powierzhni specjalnie skonstruowanego  wirnika. Zmniejszono wymiary klatki, co ułatwia instalację i obniża masę silników nawet o połowe. Zakres mocy wynosi od 0,75 do 40 KM, prędkości: 1,500-4,500 rrpm, zaś wymiary klatek 71-132 mm.

4. Ogrzewanie: WaterFurnace Intl. Inc.
Typoszereg urządzeń geotermalnych dla budownictwa o zmiennej wydajności 700A11 ma parametry EER 4,1 i COP 5,3. Zastosowano sprężarkę o płynnym rozruchu (bezstopniowa zmiana wydajności), dmuchawę o zmiennej prędkości i pompę o zmiennej prędkości. Dzięki temu urządzenie dopasowuje sie do bieżących potrzeb: od 20% normalnego trybu pracy do 130% (z funkcją SuperBoost™) w okresach większego zapotrzebowania na chłód.

5. Jakość powietrza: Neptronic
Nawilżacz SKD z bezpośrednim wtryskiem pary z technologią X-Stream™ przeznaczony jest dla zpitali, muzeów, laboartoriów i innych zastosowań wymagających czystej pary pod niskim ciśnieniem. X-Stream łączy system rozprowadzania pary ze stali nierdzewnej z izolacją piankową Armacell UT/Solaflex™. Pozwala ograniczyć straty energii o  85%, a inwestycja w urządzenia zwraca się w ciągu ok. 15 miesięcy.

6. Hydraulika: Rheem Mfg. Co.
Linia elektrycznych hybrydowych wodnych pomp ciepła Prestige™ jest najbardziej efektywnym energetycznie rozwiązaniem w historii produktów firmy. Rozwiązanie przeznaczone jest do obiektów mieszkalnych, nowych i remontowanych (jest to łatwe dzięki średnicy 21 cali). Instalacja jest łatwa i szybka, a urządzenia mogą być włączone w sieć EcoNet™ - rozwiązania firmy Rhee, które pozwala na współpracę całego systemu HVAC. Odpowiednie zabezpieczenie wyłącza nagrzewnicę wodną, kiedy nie jest napełniona wodą.

7. Chłodnictwo: Danfoss
Zarządzenie instalacją Adap-Kool® przeznaczone jest dla supermarketów i innych sklepów spożyczywczych, zapewniając optmalną pracę i oszczędności energii. System dostępny jest przez Internet i urzadzenia mobilne. Umożliwia bieżące odczyty COP oraz szybką identyfikację stanów alarmowych. Dla serwisantów przeznaczona jest aplikacja mobilna. Seria AK-SM 800 pozwala także na zaawansowany monitoring działań pozwalających na oszczędności energii.

8. Oprogramowanie: HVAC Solution Inc.
Revit/HVAC Solution to narzędzie do symulacji instalacji, które umożliwia dobór i wymiarowanie urządzeń HVAC stosowanych w aplikacji Revit. Intelignente obiekty i systemy pozwalają na przetestowanie różnych scenariuszy i dokonanie niezbędnych obliczeń dla instalacji HVAC. Pod doborze urządzeń, opisy i rysunki można łatwo przenieść do oprogramowania Revit.

9. Narzędzia i urządzenia: Imperial
Aplikacja diagnostyczna iManifold™ na smartfony i tablety współpracuje z kompaktowym, cyfrowym urządzeniem pomiarowym dla chłodnictwa. Zdalnie wyświetla wartości ciśnienia i temperatury oraz dokonuje niezbędnych obliczeń. Pozwala na łatwiejsze rozwiązywanie problemów, raportowanie, obslugę i ocenę pracy sprzętu. Rozwiązania diagnostyczne pozwalają początkującemu technikowi działać równie skutecznie jak staremu wyjadaczowi.

10. Wentylacja: Big Ass Fans
Wentylatory sufitowe Haiku® zapewniają odpoweidni przepływ powietrza, niezależnie od obsługiwanej powierzchni lub pory roku. O 450% przekraczają wymagania Energy Star i umożliwiają 7 ustawień prędkości. Tryb Whoosh® pozwala na symulowanie naturalnych podmuchów, a tryb zimowy (niska prędkość) pozwala na oszczędność energii bez przeciągów. Śmigła wentylatora wykonane są ręcznie z bambusa lub kompozytu.