RATUS to program komputerowy, dostępny w polskiej wersji jezykowej, który w intuicyjny sposób pozwala użytkownikowi przeprowadzić proces doboru kurtyn powietrznych STAVOKLIMA. W pierwszym etapie pracy z programem, wystarczy podać wymiary otworu oraz rodzaj medium i przechodząc przez kolejne pola wyboru, program pomaga wybrać typ kurtyny powietrznej oraz dedykowane urządzeniu akcesoria.

Wynikiem pracy programu jest gotowa karta doboru kurtyn powietrznych z podanym typem, istotnymi parametrami technicznymi oraz wszystkimi niezbędnymi akcesoriami potrzebnymi do poprawnej pracy urządzenia. Otrzymana karta doboru zawiera niezbędne informacje do zamieszczenia w projekcie instalacji grzewczych i elektrycznych, istotne dla projektantów, wykonawców oraz użytkowników końcowych. Projekt można zapisać na każdym etapie doboru, a otrzymaną kartę wyeksportować do formatu PDF.

RATUS II version 1.00

Ostatnio wprowadzone zmiany w programie RATUS II wersja 1.00:

  •         dodanie nowych kurtyn powietrznych (zgodnie z aktualną ofertą firmy)
  •         dodanie możliwości wyboru silników EC do kurtyn serii Li
  •         dodanie wykresów prędkości powietrza na wylocie z kurtyny powietrznej
  •         dodanie zdjęć zamontowanych kurtyn z obiektów referencyjnych
  •         poprawienie szybkości działania programu

Kliknij na poniższą grafikę programu RATUS w celu pobrania aplikacji ze stron Ventia Sp. z o.o.

RATUS logo

 

Ciekawostka: STAVOKLIMA jako pierwsza firma-producent kurtyn powietrznych w 2006 wprowadziła na rynek bezpłatne oprogramowanie RATUS do doboru tych urządzeń.