Wilmington w stanie Delaware, luty 2019 r. — Spółka Chemours (Chemours) (NYSE: CC), firma chemiczna o globalnym zasięgu zajmująca wiodącą pozycję na rynku fluoroproduktów, ogłosiła uruchomienie nowego zakładu produkującego czynnik chłodniczy Opteon™ YF (HFO-1234yf) o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w fabryce w Ingleside w Teksasie. Zakład umożliwi firmie Chemours potrojenie zdolności wytwórczych. Dotyczy to produktów opartych na wodorofluoroolefinach 1234yf (HFO), co pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czynniki chłodnicze przyjazne dla środowiska.

- Uruchomienie zakładu jest zwieńczeniem ostatniego etapu projektu o wartości 300 milionów USD, który rozpoczęliśmy w 2016 r. i który pozwala na potrojenie możliwości stosowania Opteon™ YF w wielu aplikacjach i gałęziach przemysłu – powiedział Mark Vergnano, prezes zarządu i CEO firmy Chemours. - Ten kamień milowy to namacalny przykład naszego nieustającego zaangażowania w dostarczanie światu czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

Zakład produkcyjny czynnika chłodniczego Opteon™ YF (HFO-1234yf) to największa tego typu fabryka na świecie. Jej otwarcie odbywa się w krytycznym momencie, kiedy na świecie następuje przejście na nową generację czynników chłodniczych zapewniających, długoterminowy zrównoważony rozwój. Nasz czynnik chłodniczy Opteon™ YF używany w samochodowych układach klimatyzacji ma o 99,9% niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) w porównaniu z powszechnie używanym czynnikiem poprzedniej generacji. Pomaga to zmniejszyć ślad gazów cieplarnianych emitowanych przez pojazdy silnikowe i stanowi ważny krok przybliżający do spełnienia regulacji związanych z efektem cieplarnianym na całym świecie.

Zwiększona zdolność produkcyjna pozwoli także firmie Chemours sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czynniki nowej generacji do klimatyzacji i chłodnictwa. Jak mówi Paul Kirsch, prezes Chemours Fluoroproducts: - Zakład w USA potwierdza nasze zobowiązanie wobec klientów, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na czynniki chłodnicze do urządzeń mobilnych i stacjonarnych, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego niezrównaną wydajność, zdolności produkcyjne oraz oferowaną jakość. Oznacza to także, że nasze zakłady produkcyjne będą bliżej naszych klientów w Ameryce Północnej, w Europie i na całym świecie.

Ta inwestycja w zakład produkcyjny na światową skalę, stworzyła w USA także setki miejsc pracy począwszy od stanowisk badawczo-rozwojowych, produkcyjnych, budowlanych po te stanowiska, które związane są z dostawami do fabryki.

Zakład w Corpus Christi wykorzystuje nowatorski, opatentowany proces produkcyjny czynnika chłodniczego Opteon™ YF do samochodowych układów klimatyzacji oraz mieszanek czynników chłodniczych o różnych zastosowaniach. Ciągła innowacyjność firmy Chemours pozwala na zachowanie w segmencie produktów fluorochemicznych pozycji lidera w produkcji czynników chłodniczych od niemal
90 lat.